• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Забудовники з асоціації «КУБ» підтримали рішення Прем'єр-міністра відстоювати в суді ліквідацію ДАБІ

Реклама на dsnews.ua

Асоціація будівельників «Коло українських будівельників» (КУБ) стурбована намаганням у судовому порядку скасувати ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції

Про це на зустрічі представників влади з будівельним бізнесом з нагоди Дня будівельника, що відбулася під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, заявив глава Ради асоціації «КУБ» Кватерчук Юрій.

Зокрема, звертаючись до Прем'єр-міністра України Денису Шмыгалю, Кватерчук подякував за можливість взяти участь в обговоренні майбутнього реформи містобудування, а також висловив підтримку рішенню ліквідувати ДАБІ. «Ми вдячні вашій команді за те, що ви виконуєте свої обіцянки», — зазначив Кватерчук.

Голова Ради асоціації «КУБ» зазначив, що ліквідація ліцензування і заміна ліцензій сертифікацією відповідальних за інжиніринг професіоналів це дуже хороший сигнал для ринку.

 

Крім того, Кватерчук розповів, що в асоціації активно обговорювалося питання обов'язкового страхування будівельного і висловив загальну думку: страхування має бути добровільним як альтернатива дозвільній системі.

 

«Що стосується реформи, хотів би відзначити наступні новації: Державна інспекція містобудування та Державна сервісна служба в містобудуванні будуть мати характер альтернативності та центральний орган та місцеві органи самоврядування будуть виконувати видачу дозволів і контрольні функції», — зазначив голова ради асоціації «КУБ».

 

Окремо глава Ради асоціації «КУБ» торкнувся бажання деяких «груп» згорнути реформу. «Нам стало відомо, що до суду подано позов про скасування постанов Кабінету міністрів України №№ 218 та 219, якими ліквідована ДАБІ і створені нові органи Державна інспекція містобудування та Державна сервісна служба містобудування. 12 серпня відбудеться судове засідання і певні групи впливу зацікавлені у позитивному вирішенні цього судового процесу».

 

У свою чергу Денис Шмигаль запевнив, що вказані постанови були прийняті у відповідності з чинним законодавством і висловив упевненість, що суд підтвердить законність рішень Кабміну. «Ми ніде не перевищували своїх повноважень, дякую за таку стурбованість. Думаю, ми правомірність цих постанов відстоїмо», — заявив Прем'єр.

 

Нагадаємо, в березні цього року Президент і Прем'єр-міністр дали старт реформі містобудування. Кабінет міністрів на засіданні 13 березня 2020 року прийняв постанову про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та створення замість неї окремих органів, між якими розподілені функції ДАБІ.

 

У липні Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження за позовом щодо визнання незаконним зазначених постанов Уряду.

 

    Реклама на dsnews.ua