• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

Зеленський анонсував обов'язкові медогляди для українців віком 55+

Для українців віком від 55 років і старше кожні два роки планують проводити обов’язкові медичні обстеження. Для деяких категорій громадян такі медогляди мають стати щорічними

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський, презентуючи загальнонаціональну програму «Здорова Україна» на форумі «Україна 30», передає "ДС".

«Для осіб старших за 55 років будуть запроваджені так звані медичні check up, повні медичні обстеження кожні два роки, а для деяких категорій – кожного року», — зазначив глава держави.

Президент підкреслив, що, за статистикою, в Україні 85% передчасних смертей спричинені неінфекційними захворюваннями, здебільшого — хворобами системи кровообігу та онкозахворюваннями, де найбільшою проблемою є діагностика на пізній стадії.

«Рання діагностика захворювань дозволяє державі рятувати життя своїх громадян, витрачаючи набагато менше коштів, а найголовніше – давати більше шансів (на життя – "ДС")», — розповів Зеленський.

Нагадаємо, в рамках програма Володимир Зеленський презентував загальнонаціональну програму "Здорова Україна", яка спрямована на всі вікові категорії та групи населення України.

Як повідомляла "ДС", міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко розкрив подробиці проведення медичних чекапів. Зокрема, йдеться про регулярний моніторинг аналізу крові.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua