• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Зеленський дозволив електронну торгівлю ліками

Реклама на dsnews.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який регулює дистанційну роздрібну торгівлю лікарськими засобами

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Закон "Про внесення змін до статті 19 Закону України "Про лікарські засоби" щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами" дозволяє компаніям, які мають ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, здійснювати електронну роздрібну торгівлю такими засобами (за винятком окремих категорій ліків), а також організовувати і здійснювати доставку ліків кінцевим споживачам, в тому числі із залученням третіх осіб на договірних засадах.

Документ встановлює перелік основних вимог до дистанційної торгівлі ліками для аптечних установ, вимог до зберігання, відпуску та їх транспортування.

Відповідно до закону, продавець має право доставляти ліки споживачеві власною курʼєрською службою або залучати на договірних засадах курʼєрські служби доставки операторів поштового звʼязку, які мають дотримуватися умов зберігання медикаментів. Відповідальність перед споживачем за збереження якості лікарського засобу та дотримання визначених виробником умов його зберігання несе компанія-продавець, яка здійснює електронну роздрібну торгівлю.

Таким чином, ліки стануть доступнішими для громадян, оскільки навіть у віддалених районах буде можливо замовити медичні препарати у відділення пошти.

Також закон гармонізує чинне законодавство України в сфері дистанційної торгівлі ліками до законодавства Європейського Союзу.

Як повідомляла "ДС", 17 вересня Верховна Рада схвалила законопроєкт, який закріплює основні вимоги до дистанційної торгівлі лікарськими засобами.

    Реклама на dsnews.ua