• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Зеленський обіцяв чорнобильцям квартири та стипендії

Президент Володимир Зеленський провів нараду, присвячену соціальному захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та заявив про відновлення програми із забезпечення їх житлом

Офіс президента України
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє пресслужба глави держави, повідомляє "ДС".

Президент доручив уряду вжити заходів щодо забезпечення житлом ліквідаторів аварії, передбачивши відповідне фінансування.

"У наступному році ми відновлюємо державну програму забезпечення житлом учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС", — повідомив президент.

Зеленський повідомив, що підписав Указ "Про додаткові заходи з відзначення та вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС". Цей документ, зокрема, запроваджує нагороду президента "За участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" для безпосередніх ліквідаторів аварії.

"Я знаю, що появи цієї відзнаки десятки років чекали сотні тисяч героїв нашої держави, героїв радянського часу – ліквідаторів. Тепер ця відзнака з’явиться. Я буду щасливий нагородити нею всіх героїв-ліквідаторів", – сказав президент.

Указом також передбачено збільшення президентської стипендії для військовослужбовців, пожежників, службовців та працівників органів внутрішніх справ України, які 26 квітня 1986 року брали безпосередню участь у гасінні пожежі на Чорнобильській АЕС, її охороні та зазнали значного радіоактивного опромінення. Розмір стипендії зросте із 5800 грн. до 9 670 грн. Підвищення отримають понад 50 стипендіатів.

Як повідомляла "ДС", 13 жовтня у віці 85 років пішов із життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов, який очолював станцію до 1986 року включно.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua