• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Зеленський схвалив посилення покарання для винуватців пожеж

Президент Володимир Зеленський підписав закони, які передбачають посилення відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Згідно з документом, такі порушення тепер будуть каратися штрафом у розмірі від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо порушення вимог спричинило аварії, шкоду здоров'ю людей або пошкодження майна, передбачається кримінальна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 1000 до 4020 неоподатковуваних мінімумів або виправних робіт на строк до двох років або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років. Якщо такі дії спричинили загибель людей або пошкодили майно в особливо великому розмірі, відповідальність передбачатиме позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Також закон посилює адміністративну відповідальність за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб — пожежно-рятувального підрозділу, поліції, бригади швидкої допомоги або інших аварійно-рятувальних формувань (штрафи від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів); за невиконання приписів посадових осіб пожежної та техногенної безпеки (штрафи від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів).

Крім того, глава держави підписав взаємопов'язаний Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки». Цей документ встановлює адміністративну відповідальність за перешкоджання у проведенні перевірок з питань пожежної та техногенної безпеки.

Так, створення перешкод у діяльності уповноважених посадових осіб у сфері пожежної та техногенної безпеки, пов'язаної з проведенням перевірок, буде каратися штрафом на суму від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ці закони вступають в силу наступного дня після опублікування.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua