• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Жителя Казахстану посадили на 5 років за заклики приєднатися до Росії

Реклама на dsnews.ua
Суд засудив жителя Казахстану Ігоря Чуприна до 5,5 років колонії за заклики приєднатися до Росії і розпалювання національної ворожнечі

Таке рішення виніс Петропавлівський міський суд (Північно-Казахстанська область), інформує "ДС" з посиланням на Sputnik Казахстан.

Чуприна звинувачували за ст. 180 ч. 2 КК Республіки Казахстан (пропаганда порушення унітарності і цілісності Республіки Казахстан, недоторканності і невідчужуваність її території та дезінтеграції держави) і за ст. 174 ч. 1 КК РК (умисні дії, спрямовані на збудження національної ворожнечі в обох випадках вчинених з використанням інформаційно-комунікаційних мереж).

Як встановив суд, Чуприна з 1 вересня 2014 року по 20 травня 2015 року при спілкуванні з користувачами соціальної мережі Чуприна публікував "різні негативні записи і коментарі, що свідчать про його негативному ставленні до представників казахської національності".

"В результаті з вмістом опублікованих ним записів ознайомилися відвідали його особисту сторінку користувачі соціальної мережі "В контакті", у яких вони викликали негативну реакцію і соціальну напруженість, призвели до розпалювання конфлікту, і виникнення антиконституційного типу громадянської та політичної поведінки, вираженого як у порушення національної ворожнечі, так і можливості порушення цілісності Республіки Казахстан, а також стали джерелом виникнення відомостей, що містять ознаки національної нетерпимості", - йдеться у вироку.

Також, за даними суду, він публікував в інтернеті заклики «зробити Казахстан частиною Росії».

Чоловіка визнали винним та призначено покарання у вигляді п'яти років і шести місяців позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії загального режиму. У прес-службі Петропавлівського суду пояснили, що зараз ведеться досудове розслідування відносно інших користувачів, які залишали коментарі на особистій сторінці винного.

Відзначимо, що в Північно-Казахстанської області з центром в Петропавловську проживає значна громада етнічних росіян і російськомовних громадян Казахстану. Регіон межує з Росією.

    Реклама на dsnews.ua