• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Британські ЗМІ повідомили про можливе апокаліптичний сценарій у випадку "жорсткого Brexit"

Реклама на dsnews.ua
Ряд британських видань розповів про можливу евакуацію королівської сім'ї з Лондона в разі виходу Великобританії з ЄС без операції

Це випливає з плану дії на випадок надзвичайних обставин при "Брекзите", розробленого британським урядом, інформує "ДС" з посиланням на DW.

Витяги з документа наводять в неділю, 3 лютого, газети The Sunday Times і The Mail on Sunday.

Видання нагадують, що плани екстреної евакуації існували ще з часів холодної війни, тепер же вони "були переглянуті на випадок цивільних заворушень", які можуть настати в разі жорсткого "Брекзита".

За оцінками деяких експертів, приводом для сутичок може стати дефіцит продуктів харчування у британських супермаркетах, оскільки близько третини продукції поставляється з ЄС.

Розробкою сценаріїв дій на випадок заворушень займався відділ з надзвичайних ситуацій при секретаріаті кабінету міністрів Великобританії.

Королеву Єлизавету II і її чоловіка, принца Філіпа Маунтбеттена, герцога Единбурзького планувалося доставити в секретне місце за межами Лондона.

Подібним же чином евакуація повинна була бути забезпечена кілька десятиліть тому в разі ядерного нападу з боку Радянського Союзу.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив у неділю, що Великобританія навряд чи відмовиться від Brexit.

    Реклама на dsnews.ua