• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

"Газпром" відновив прокачування газу через Білорусь і Польщу

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 1 червня, російський "Газпром" відновив постачання газу по газопроводу "Ямал-Європа через Білорусь і Польщу

Про початок поставок повідомив німецький газотранспортний оператор Gascade, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

Довгостроковий контракт на транзит російського газу по польській ділянці магістралі Ямал-Європа" закінчився 17 травня. Далі потужність труби розподіляється на аукціонах різного терміну, від року до декількох годин. До кінця травня потужності розподілялися на добових і внутрішньоденних аукціонах.

Спочатку "Газпром" у звичному режимі бронював максимум потужностей, але в останній тиждень травня він показав, що не потребує послуг польської труби. Тим більше, що європейський ринок внаслідок карантинних обмежень і так знаходиться в стані надлишку газу.

На місячному аукціоні на червень були викуплені 93% від транзитної потужності польської ділянки МГ "Ямал-Європа".

Газопровід "Ямал-Європа" протяжністю понад 2000 км від Торжка до Франкфурта-на-Одері виведений на проектну потужність - 33 млрд куб. м в рік - в 2006 році. Польська ділянка налічує 683 км лінійної частини і п'ять компресорних станцій, їм володіє спільне підприємство EuRoPol Gaz, а управляє окремий оператор польської ГТС Gaz System.

"Ямал-Європа" - не єдиний експортний газопровід з доставки російського газу на цільовий ринок. На повну потужність працює магістраль "Північний потік" (55 млрд куб. м в рік), стабільно качає газ українська газотранспортна система (транзит за 2019 рік - 92 млрд куб. м, 20 млрд куб. м за перші п'ять місяців 2020 року).

Як повідомляла "ДС", 26 травня "Газпром" припинив транзит газу через Польщу.

    Реклама на dsnews.ua