• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Акції протесту в Білорусі: правозахисники повідомили про 340 затриманих (ВІДЕО)

Щонайменше 340 осіб було затримано в неділю у Білорусі під час чергових акцій протесту і мітингів проти результатів президентських виборів

Мітинг у Мінську 27 вересня
Мітинг у Мінську 27 вересня
Реклама на dsnews.ua

Найбільше затримань відбулось у Мінську – понад 200, інформує "ДС" із посиланням на правозахисний центр "Вясна".

Окрім цього, міліція жорстко затримувала учасників акцій у Гомелі, Могильові, Гродно, Вітебську та Жодіно. 

Список затриманих постійно оновлюється. Про постраждалих наразі інформації немає, однак, судячи з відео, їх доволі багато.

Зазначається, що 27 вересня в акції протесту проти фальсифікацій на виборах президента в Мінську взяло участь близько 100 тисяч осіб.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

    Реклама на dsnews.ua