• USD 40.4
  • EUR 43.5
  • GBP 51.6
Спецпроєкти

Олексій Кафтан: Що спільного між урядом США і компанією Apple

Це спосіб просування своїх інтересів
Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org
Реклама на dsnews.ua

Між урядом США і компанією Apple є щось спільне, крім американської "прописки", - це спосіб просування своїх інтересів. Візьмемо для наочності останню презентацію "яблучників". Строго кажучи, нічого проривного на ній не було. Такий довгоочікуваний iPhone 7 і навіть флагманський iPhone 7 Plus ніяк не тягнуть на характеристику "вбивця конкурентів" і точно не заслуговують репутації "gamechanger" - змінює правила гри.

У них немає нічого принципово нового. Процесор в половину спритніше? Так цим нікого не здивуєш, середній користувач приріст швидкості може навіть не помітити, а "залізо" нового покоління від попереднього майже не відрізняються. Дві тильні камери "для більшої глибини знімків"? Теж не новина, Huawei у співпраці з Leica таку "трубу" вже півроку як продає. Відмова від стандартного порту-мініджека для навушників на користь пропрієтарного роз'єми? Так, знову ж таки, Sony-Ericsson ще десять років тому цим розважалася. Офіційна водонепроникність? Її вперше продемонстрували ще на CeBIT-2002... Бездротові навушники? Взагалі смішно: трохи доопрацьований Bluetooth. Угоди з розробниками про портуванні популярних ігор на свій девайс - практика теж давня і вельми популярна.

І, тим не менше, не можна не визнати очевидного: це добре продається. А ще - що, до речі, набагато важливіше - визначає подальшу тенденцію. І все решта - від конкурентів до піратів і виробників іграшок будуть змушені її підтримати, щоб утриматися в тренді. Результат передбачуваний: зовнішнє єдність при внутрішньому різноманітті. Смартфон - не обов'язково Айфон, але обов'язково - "прямокутник з округленими кутами". Так чому б цей стандарт в перспективі не доповнити водонепроникністю і парою камер?

Уряд США робить рівно те ж саме. І "презентація", влаштована Вашингтоном в останні два тижні, - наочне тому підтвердження. За першим розширенням санкцій проти РФ від Мінфіну пішли: зрив "мюнхенського" формату, продовження санкцій ЄС, тиск по Сирії (до речі, Туреччина - "підрядник" для США ще більш примхливий, ніж Nintendo для Apple заявила про домовленість з Вашингтоном щодо взяття Ракки). Далі - посилення санкцій від Мінторгу (наближення до поправці Джексона-Веніка, але тактично куди більш гнучке), позитивне рішення Комітету з прав людини ПАРЄ про невосстановлении ураженої в правах великої сировинної супердержави.

Оскільки в адміністрації Обами час обмежено, то насиченість подіями до кінця року буде стрімко зростати: до стандартного вже "прямокутника" швиденько чіпляють нові фішечки.

Джерело: facebook.com

    Реклама на dsnews.ua