• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Алексієвич просить ООН відправити до Білорусі своїх спостерігачів

Реклама на dsnews.ua

Нобелівський лауреат, учасниця Координаційної ради білоруської опозиції Світлана Алексієвич звернулася до Генеральної асамблеї ООН з проханням направити спостережну місію в країну для збору свідчень зловживань силовиків щодо журналістів

Про це йдеться у зверненні письменниці, яке також підтримали голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець і генеральний секретар організації "Репортери без кордонів" (РБК) Крістоф Делуар, передає "ДС" з посиланням на РІА "Новини".

"Закликаємо Генеральну асамблею ООН направити (до Білорусі) місію спостерігачів для того, щоб свідчити про зловживання відносно журналістів", — йдеться в зверненні.

Алексієвич, Бастунець і Делуар також закликали "Організацію з безпеки і співробітництва в Європі включити свободу друку в якості пріоритету в свою пропозицію про посередництво у врегулюванні кризи".

"Ми закликаємо країни СНД обумовити головування Білорусі в цій організації, яке намічене на 2021 рік, припиненням насильства по відношенню до ЗМІ", — сказано в зверненні.

Як повідомлялося, шестеро журналістів, затриманих на початку вересня в Мінську під час висвітлення "несанкціонованої" акції протесту, були визнані винними в участі в ній і засуджені до арешту на три доби кожен. "Суд виніс рішення у справі журналіста TUT.BY Олексія Суднікова: три доби арешту. Його визнали винним в участі в несанкціонованій акції", — повідомляла Білоруська асоціація журналістів в своєму телеграм-каналі. Аналогічний вирок був ухвалений відносно Надії Калініної (TUT.BY), Марії Елешевіч, Сергія Щеголєва, Микити Недоверкова (Дуболека) ( "Комсомольская правда в Білорусі") і Андрія Шавлюга (БелаПАН).

В кінці серпня міністерство закордонних справ Білорусі позбавило акредитації 17 журналістів іноземних ЗМІ, що працюють в республіці. Як випливало з повідомлень Білоруської асоціації журналістів, редакцій ЗМІ і Telegram-каналів, позбавлені акредитації чотири журналісти білоруського бюро "Радіо Свобода" — Алесь Дащінський, Олег Грузділович, Володимир Грідін і Олександра Динько.

Також акредитації позбавлені журналісти Agence France-Presse Сергій Гапон і Олександр Гребьонкін; ARD — Ілля Кузнєцов, Сергій Сергєєв, Михайло Фомін; Associated Press — Сергій Гриць і Юрій Карманов, BBC — Тетяна Мельничук та Тетяна Януцевіч; Reuters — Василь Федосенко і Володимир Костін, RFI — Геннадій Шаріпкін, "Настоящее время" — Роман Васюковіч.

Нагадаємо, у четвер, 10 вересня, силовики в Білорусі затримали Дмитра Семченка, колишнього главу президентського пулу журналістів Олександра Лукашенка

    Реклама на dsnews.ua