• USD 29.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.7
Спецпроєкти

Американська розвідка попередила союзників про можливий напад РФ на Україну, — NYT

Розвідка Сполучених Штатів попередила союзників, що Європа та США мають все менше часу, щоб розробити пакет економічних та військових заходів, які б могли стримати Росію в її планах розгортання військових дій проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на видання The New York Times, яке наводить дані своїх джерел серед американських та європейських чиновників, передає "ДС".

У матеріалі NYT йдеться про те, що західні чиновники наразі не вважають, що Кремль вже визначився зі своїми планами: "Росія ще не вирішила, що вона має намір робити з військами, які накопичила поблизу України, але накопичення сприймається серйозно і США не вважають, що це блеф".

Видання відзначає, що британська та американська розвідки "все більше переконані", що Володимир Путін розглядає можливість військових дій для захоплення більшої частини України, або ж для дестабілізації ситуації в Україні, що на його переконання може сприяти зміні влади у Києві на більш проросійську.

Водночас США прагнуть розробити загальну модель дій, до яких вдадуться спільно і Штати, і Європа, у разі повномасштабної війни РФ проти України.

При цьому посадовці у США та Європі вважають, що "будь-яка відповідь на розміщення військ Росією має бути ретельно зважена, щоб уникнути ескалації ситуації та створення подальшої загрози для України".

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати Америки стурбовані військовою активністю Росії на кордоні з Україною. Крім того, побоювання викликають заяви та дії, які спостерігаються з боку російських офіційних осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua