• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Американські вчені "обросли" електронної шкірою

Реклама на dsnews.ua
Електронна шкіра - тонкий еластичний матеріал, який має здатність до відновлення

Її створили вчені з університету Колорадо в США, передає "ДС" з посиланням на Science Advances.

Електронна шкіра - це тонкий матеріал, який повторює основні риси шкіри: м'якість, еластичність, можливість відновлюватися. В матеріал вбудовані сенсори, що дозволяють вимірювати тиск, температуру, вологість, рух повітря.

В основі електронної шкіри лежить матеріал полиимин, саме завдяки йому шкіра може самостійно лікуватися або повністю перероблятися при кімнатній температурі. Для відновлення на місце пошкодження потрібно нанести трохи розчину для "лікування ран". За півгодини при кімнатній температурі на місці розриву утворюються нові полімери або олігомери.

Якщо розрив серйозний і його не вдасться відновити, то електронну шкіру можна переробити в розчині з етиловим спиртом. Після цього можна знову використовувати для створення електронної шкіри.

Керівний дослідженням доцент Чжанань Цзо пояснив, що шкіру можна застосовувати, наприклад, у випадку, якщо необхідно довірити роботу перенесення дитини. "У такому випадку електронну шкіру прикріплять до пальців робота, щоб він відчував вагу і тиск дитини", - сказав Чжанань Цзо.

    Реклама на dsnews.ua