• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"Амністія за захоплення Лукашенка": Тихановська оголосила "народний трибунал"

Реклама на dsnews.ua

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про "народний трибунал" для Лукашенка і пообіцяла амністію тому, хто його схопить

Про це йдеться в повідомленні Світлани Тихановської в Telegram-каналі, передає "ДС".

Тихановська заявила, що Білорусь "остаточно перетворилася в місце злочину", а самопроголошений президент Олександр Лукашенко і його поплічники ㅡ "терористична організація, яка повинна відповісти за свої злочини".

Так, опозиціонерка оголосила свій план народного трибуналу з шести пунктів. За ним протестуючі нейтралізувати ідеологів і посібників режиму Лукашенка, шляхом обʼєднання і відстоювання колег і соратників перед тими, хто намагається тиснути на них.

Також, за словами Світлани Тихановської, міжнародна група опозиції веде роботу по визнанню Лукашенко і його пособників терористичною організацією і зі сприяння судам універсальної юрисдикції.

Опозиціонери планують збирати і перевіряти докази злочину режиму Олександра Лукашенка через спеціальні платформи "Зубр" і "Голос". Для співробітників силових структур також планують запустити програму "Рапорт", по якій можна буде конфіденційно надавати відео та інші докази злочинних наказів.

Через платформу "Голос", за словами Тихановської, проведуть процес "народного звинувачення" по зібраними доказами, де кожен білорус зможе проголосувати за звинувачення підозрюваних.

"Ми не виносимо вирок до чесного суду, але все люди, за звинуваченням яких проголосує народ Білорусі, першими будуть притягнуті до відповідальності", ㅡ заявила вона.

Лідер опозиції анонсувала, що підводити підсумки зібраних доказів проти Лукашенка 20 грудня. А після цього народ Білорусі "вийде на масовий марш із заявою народного звинувачення і покаже всьому світу, що справедливого суду над злочинцями вимагає більшість".

Вона заявила, що поки в країні не відновлений закон, єдиним механізмом прийняття рішень є голос більшості.

Також Тихановська пообіцяла тим, хто захопить Лукашенко і його поплічників амністію або серйозне помʼякшення відповідальності за скоєні раніше злочини.

Нагадаємо, лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська назвала три умови, після виконання яких Координаційна рада готова почати діалог з владою.

    Реклама на dsnews.ua