• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Арешти прихильників Навального: в ПАРЄ пригрозили Росії "юридичними висновками"

Реклама на dsnews.ua

Доповідач ПАРЄ щодо політичних ув'язнених у Росії з Ісландії Сунна Аеварсдоттір і доповідач по отруєнню опозиціонера Олексія Навального з Франції Жак Мер відреагували на події в Російській Федерації

Про це йдеться в заяві доповідачів на сайті Парламентської асамблеї, передає "ДС".

"Я глибоко стурбований ситуацією в Росії. Десятки тисяч громадян зібралися в багатьох містах, щоб мирно протестувати проти арешту Олексія Навального в минулу неділю, 17 січня. Кілька сотень з них були заарештовані поліцією, іноді дуже жорстоко, про що свідчать відеодокази", — сказав Мер.

У свою чергу Аеварсдоттір зазначила, що "дії російської влади несумісні з повагою до плюралістичної демократії та основних політичних свобод", а більшість, якщо не всі, заарештовані у суботу можуть вважатися політичними в'язнями prima facie.

"Ми дуже уважно спостерігаємо за цими подіями і зробимо всі необхідні юридичні висновки. Будь-хто, хто заарештований за здійснення свободи вираження думок і зборів, захищені Європейською конвенцією з прав людини, повинен бути негайно звільнений", — заявили доповідачі.

Нагадаємо, 18 січня Хімкинський суд Москви, засідання якого пройшло в відділенні поліції, заарештував Олексія Навального на 30 діб У той же день опозиціонер закликав своїх прихильників до проведення вуличних акцій. 19 січня російський Фонд боротьби з корупцією (ФБК), очолюваний Навальний, оприлюднив розслідування про "палац Путіна" в Геленджику (Краснодарський край), на зведення якого, за даними ФБК, було витрачено 100 млрд рублів (більше $1,3 млрд).

У Кремлі розслідування назвали "нісенітницею", "голослівними звинуваченнями" і "компіляцією", а його авторів — "шахраями". Тим часом 23 січня в багатьох містах Росії, а також за кордоном пройшли масштабні акції протесту на підтримку Навального і проти чинної російської влади на чолі з Путіним.

    Реклама на dsnews.ua