• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

AstraZeneca перевірила на макаках ефективність крапель у ніс проти коронавірусу

Реклама на dsnews.ua

Вакцина британської компанії AstraZeneca, яку можна вводити краплями в ніс, змогла захистити макак від зараження коронавірусом нового типу

Попередні результати дослідів опублікувала електронна наукова бібліотека bioRxiv, передає "ДС".

Вакцина, відома під назвою AZD1222 (ChAdOx1-nCoV-19), являє собою аденовірус шимпанзе — імовірно безпечний для людини патоген, який може проникати в його клітини, але не розмножуватися в них. Учені під керівництвом професора Оксфордського університету (Велика Британія) Сари Гілберт модифікували структуру геному цього аденовірусу, щоби він змушував організм людини виробляти велику кількість копій одного з ключових білків оболонки SARS-CoV-2, які допомагають імунітету розпізнавати реальні вірусні частинки.

Дослідники провели перші доклінічні випробування інтраназальної форми цієї вакцини, яку можна вводити не внутрішньом'язово, а у вигляді крапель у ніс. Досліди на хом'яках та інших невеликих тваринах показують, що подібний спосіб введення вакцини може бути не тільки зручнішим, але й ефективнішим із медичної точки зору.

Гілберт і її колеги працювали з трьома десятками хом'ячків і чотирма макаками-резусами. Їм вводили різні дози AZD1222 — як через ніс, так і внутрішньом'язово. Тварин при цьому намагалися заразити SARS-CoV-2 як безпосередньо, так і природним шляхом, розташувавши їх поряд із клітками, де жили їхні хворі родичі.

Експерименти показали, що досить великі дози вакцини повністю придушили розмноження вірусу в органах дихання хом'ячків і перешкодили його подальшій передачі. В результаті в організмі приматів стало набагато менше вірусних частинок. Це було характерно як для "старих", так і для нових штамів коронавірусу, які з'явилися в Британії цієї осені.

Гілберт і її колеги вважають, що тепер можна почати клінічні випробування за участю людей, щоби можна було оцінити дію і безпеку інтраназальної форми AZD1222 і для людини.

Нагадаємо, раніше в. о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін сказав, що Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca в кінці 1-го кварталу — на початку 2-го кварталу 2021 року.

30 грудня МОЗ уклало контракт про постачання 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

Як повідомляла "ДС", Польща уклала п'ять контрактів на закупівлю вакцин проти COVID-19 із виробниками: AstraZeneca (16 мільйонів доз), Janssen Pharmaceutica NV (16,98 мільйонів доз), Pfizer/BioNTech (16,74 мільйона доз), CureVac (5,65 мільйона доз), Moderna (6,69 мільйона доз).

    Реклама на dsnews.ua