• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Азербайджан витратив на хабарі європейським політикам $2,9 млрд

Реклама на dsnews.ua
Влада Азербайджану відмили через фіктивні фірми $2,9 млрд, які витратили на хабарі для європейських політиків

Про це йдеться в розслідуванні Центру по дослідженню корупції та організованої злочинності (OCCRP), передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Влада Азербайджану використовували фіктивні компанії у Великобританії для відмивання 2,9 мільярда доларів. Ці гроші йшли на підкуп європейських політиків, які лобіювали інтереси Азербайджану в ЄС і блокували резолюції, що засуджують порушення прав людини в колишній радянській республіці", - йдеться в повідомленні.

Згідно з даними розслідування протягом декількох років в Азербайджані представники правлячої еліти використали "чорну касу" для виплат хабарів європейським політикам, придбання предметів розкоші, відмивання грошей та інших корисливих цілей.

Повідомляється, що на рахунки фіктивних компаній надходили десятки мільйонів євро від Рособоронекспорту, а згодом ці гроші, за даними журналістів, перераховувалися на рахунок першого віце-прем'єра республіки.

Як зазначається, дані про рух грошей по рахунках чиновників отримала данська газета Berlingske, яка поділилася ними з OCCRP. У спільному журналістському розслідуванні також брали участь Suddeutsche Zeitung (Німеччина), Barron ' s (США), Le Monde (Франція), The Guardian (велика Британія), Bivol (Болгарія) та інші.

Прес-служба президента Азербайджану Ільхама Алієва офіційно заявила, що "ні президент Азербайджану, ні члени його сім'ї не мають відношення до зазначених звинувачень".

    Реклама на dsnews.ua