• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Азербайджан заявив, що в Карабасі будуть турецькі миротворці: Вірменія спростовує

Реклама на dsnews.ua

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що в Нагірному Карабасі будуть розміщені не тільки російські, але й турецькі миротворці

Про це Алієв заявив в ході відеоконференції з російським президентом Володимиром Путіним, передає "ДС" з посиланням на РБК.

«Буде спільна миротворча місія Росії і Туреччини. Це новий формат», — сказав президент Азербайджану.

Прессекретарка премʼєр-міністра Вірменії Мане Геворкян спростувала ці слова Алієва, уточнює Panarmenian.

«Заява президента Азербайджану Ільхама Алієва про те, що турецькі військові будуть у складі миротворчого центру в Нагірному Карабасі, не відповідає дійсності», — йдеться в повідомленні.

У Кремлі також спростували заяву Алієва, заявивши, що в тексті заяви про припинення війни в Нагірному Карабасі, узгодженої премʼєром Вірменії Ніколом Пашіняном, президентами Азербайджану та Росії Ільхамом Алієвим і Володимиром Путіним "немає ні слова про турецьких миротворців", пише РБК.

Нагадаємо, премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян ввечері 9 листопада повідомив, що підписав з президентами Росії та Азербайджану документ про припинення бойових дій у Нагірному Карабасі.

"Я ухвалив дуже і дуже важке рішення для себе і для всіх нас. Я підписав заяву з президентами Росії і Азербайджану про припинення карабаської війни о 01:00 (23.00 9 листопада за Києвом). Текст вже опублікованої заяви невимовно болючий для мене особисто і для нашого народу. Я ухвалив це рішення у результаті глибокого аналізу військової ситуації та оцінки людей, які найкраще її знають. Також засновано на переконанні, що це найкраще можливе рішення ситуації, що склалася. Про все це докладно розповім найближчими днями", — сказав Пашинян.

Своєю чергою президент Азербайджану Ільхам Алієв висловив надію, що "багаторічному протистоянню з Вірменією прийшов кінець". Водночас він заявив, що миротворчу місію в регіоні здійснюватимуть спільно військові з Росії та Туреччини.

Цьому рішенню передувало взяття Азербайджаном під контроль декількох населених пунктів у Нагірному Карабасі. Після заяви Пашиняна про припинення вогню в зоні карабаського конфлікту у Вірменії спалахнули масштабні акції протесту. Так, в Єревані протестувальники захопили парламент, а також увірвалися до будівлі уряду країни.

    Реклама на dsnews.ua