• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Барзані пішов: Курдистан очолив "друг" Ердогана

Реклама на dsnews.ua
Президент Іракського Курдистану Масуд Барзані в середу, 1 листопада, пішов у відставку

Автономією буде керувати його 51-річний племінник, прем'єр-міністр Нечірван Барзані, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

"Прем'єр-міністр стане ключовою фігурою в цей перехідний період", - зазначив колишній міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі, який тепер є радником уряду Курдистану і високопоставленим членом правлячої Демократичної партії Курдистану (ДПК).

Перед Нечирваном Барзані стоїть завдання примиритися з центральним урядом в Багдаді та конкуруючими партіями після провального референдуму про незалежність.

Племінника тепер вже екс-президента автономії називають більш гнучким політиком, який налагодив більш теплий діалог з іншими політичними гравцями. Також у прем'єра тісні робочі стосунки з президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом, який підтримав Багдад в контексті сумнозвісного референдуму.

Нагадаємо, відставки Барзані вимагала опозиція Іракського Курдистану після того, як курди втратили частину підконтрольних їм територій в зіткненнях з іракськими військовими.

Раніше повідомлялося, що в Курдської регіональної автономії 25 вересня Іраку пройшов референдум за незалежність Курдистану, більшість учасників якого висловилися за незалежність даної території. Про невизнання результатів референдуму заявили уряду Іраку, Туреччини та багатьох інших країн.

16 жовтня між іракськими урядовими силами і курдами сталися сутички біля міста Кіркук, контрольованого курдами. У той же день влада Іраку заявили про відновлення контролю над містом.

    Реклама на dsnews.ua