• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Байден почав "європейське турне" з жорсткого попередження Путіну, Росії та Китаю

На початку своєї першої закордонної поїздки як президент США Джо Байден звернувся до росіян із попередженням, що ті зіштовхнуться із "серйозними й значними" наслідками, якщо продовжать займатися шкідливою діяльністю

фото Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це глава Білого дому заявив, виступаючи перед військовими на британській авіабазі, інформує "ДС".

Байден наголосив, що передасть "чітке послання" російському президенту Путіну, коли вони зустрінуться наступного тижня після окремих самітів з лідерами НАТО, G7 та ЄС.

"Ми не прагнемо конфлікту з Росією. Ми хочемо стабільних і передбачуваних відносин… але я ясно дав зрозуміти: Сполучені Штати відповідатимуть рішуче і конструктивно, якщо російський уряд займатиметься шкідливою діяльністю", – наводить слова американського президента Reuters.

Байден заявив, що сповнений рішучості відновити трансатлантичні зв’язки і переосмислити відносини з Росією після чотирьох тяжких років правління Дональда Трампа, який загострив відносини з союзниками.

"Я направляюся на G7, потім на міністерську зустріч НАТО, а затим зустрінуся з паном Путіним, щоб повідомити йому те, що я хочу, аби він знав. Ми збираємося дати зрозуміти, що США повернулися, і демократії світу об’єднаються, аби вирішити найскладніші проблеми, що мають найбільше значення для нашого майбутнього", – наголосив Байден. Військові зустріли його заяву аплодисментами й викриком "Ура!".

Американський глава підсумував, що хоче дати зрозуміти Путіну та Китаю, що Європа і Сполучені Штати тісно пов’язані.

Нагадаємо, зустріч Байдена і Путіна відбудеться 16 червня у Женеві та стане завершальною у першому закордонному турне американського президента.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua