• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Байден заборонив президенту Нікарагуа і його міністрам в'їзд в США

Президент Нікарагуа Даніелю Ортега, його дружині й кільком міністрам країни заборонений в'їзд в США. Рішення прийняв президент США Джо Байден 16 листопада

Президенту Нікарагуа і його міністрам заборонений в'їзд в США
Президенту Нікарагуа і його міністрам заборонений в'їзд в США
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні видання Le Figaro, передає "ДС".

Так, Ортега, його дружина і віцепрезидент Розаріо Мурільо, а також широке коло міністрів і офіційних осіб країни тепер не зможуть потрапити в США, оскільки Сполучені Штати звинувачують їх у нападках на демократію.

"Репресії та зловживання з боку уряду Ортеги й тих, хто його підтримує, вимагають від Сполучених Штатів дій", — заявив американський президент Джо Байден.

Він повідомив, що прийняв рішення не впускати Ортега і наближених до нього осіб в США після поновлення його на посаді президента після виборів 7 листопада.

"Я прийняв рішення, що в інтересах Сполучених Штатів обмежити й призупинити в'їзд до Сполучених Штатів членів уряду Нікарагуа на чолі з президентом Даніелем Ортегою, включаючи його дружину і віце-президента Росаріо Мурільо і всіх тих, хто пов'язаний з діями, що підривають демократичні інститути країни", — йдеться в заяві Байдена.

Окрім Ортеги, у "чорний список" США потрапили посадові особи, члени їх кабінетів, мери та їх заступники, обвинувачені в порушенні прав людини з метою покарання мирних демонстрантів.

Також США наклали санкції на цілу низку високопосадовців служб безпеки, уряди установи, пенітенціарні служби, судові органи та Міністерство внутрішніх справ. Дружинам і дітям тих, хто потрапив під санкції, також заборонений в'їзд до Сполучених Штатів.

Раніше Мінфін США оголосив про фінансові санкції проти Федеральної прокуратури Нікарагуа і дев'яти високопоставлених посадових осіб країни у відповідь на фіктивні вибори, організовані президентом Даніелем Ортегою і віцепрезидентом Росаріо Мурільо.

На думку ЗМІ, загроза вимальовувалася після виборів 7 листопада, позбавлених опозиції після ув'язнення основних суперників президента.

У свою чергу, президент Байден назвав вибори "комедією", яка призвела до переобрання Даніеля Ортеги на четвертий термін.

Як писала "ДС", РНБО України затвердила санкції проти осіб, пов'язаних з відкриттям так званого представництва Нікарагуа в окупованому Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua