• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Білорусь буде стягувати плату з бажаючих виїхати в Україну, але не скрізь

У Білорусі обласна рада депутатів Гомельської області, що межує з Україною, з 1 червня запроваджуэ місцевий збір за перетин кордону на виїзд транспортом. Аналогічне рішення прийняли і в Гродненській області, яка межує з Литвою та Польщею

Білорусь
Білорусь
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Держприкордонкомітету Білорусі, передає "ДС".

Таке рішення влада Білорусі пояснила "боротьбою з коронавірусною інфекцією".

"Місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Республіки Білорусь при виїзді з країни спрямований на боротьбу з коронавірусною інфекцією. З 1 червня його введуть в Гомельській і Гродненській областях", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що збір братимуть з транспортних, технічно допустима максимальна маса яких не перевищує 5 тонн, за винятком колісних тракторів і самохідних машин. Сума збору з транспортних засобів не залежить від кількості пасажирів.

Збір для транспортних засобів до пʼяти тонн встановлено в розмірі однієї базової величини — 29 білоруських рублів (приблизно 320 гривень). Його сплата здійснюється водієм транспортного засобу до перетину або при перетині кордону в пунктах пропуску.

"Збір сплачується до доходів відповідного обласного бюджету за місцем розташування пунктів пропуску через кордон. У разі сплати збору до обласного бюджету не за місцем розташування пункту пропуску, через який перетинається кордон, збір не є сплаченим", — заявили у відомстві.

При цьому від сплати податку за наявності підтверджувальних документів звільняються:

  • водії, що їдуть на похорон членів сімʼї та близьких родичів, а також ті, що супроводжуватимуть померлих для поховання
  • учасники та інваліди "Великої Вітчизняної війни";
  • інваліди I і II груп, а також їх супроводжуючі;
  • учасники ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС.
  • громадяни Білорусі, які виїжджають на лікування в санаторно-курортні установи.

Як повідомляла "ДС", у четвер, 14 травня, на кордоні України з Польщею утворилися черги, в яких застрягли 410 автомобілів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua