• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

Білорусь ввела нові правила в'їзду і транзиту через країну

Реклама на dsnews.ua

У Білорусі з сьогоднішнього дня, 22 жовтня, почали діяти нові правила в'їзду і транзиту через країну, передбачені постановою уряду Білорусі №591 від 13 жовтня 2020 року

Згідно з текстом документа, тепер всі громадяни Білорусі, іноземці та особи без громадянства, що вʼїжджають з країн червоної зони, повинні пройти 10-денну самоізоляцію. Протягом цього терміну вони не зможуть виїжджати з країни до завершення терміну карантину, здавати тест на коронавірус не потрібно, передає "ДС".

Також на самоізоляцію повинні піти особи, які слідували транзитом через держави червоної зони, якщо вони не можуть документально підтвердити, що термін транзиту не перевищував 24 годин.

При цьому іноземці та особи без громадянства, які прибувають до Білорусі з країн зеленої зони, повинні предʼявити довідку про проходження ПЛР-тесту на коронавірус на одному з трьох мов (російською, білоруською або англійською), який проведено не більше ніж за 72 години до перетину білоруського кордону. Якщо такої довідки не буде, прикордонники можуть не пустити в країну.

Це ж правило не поширюється на громадян Білорусі, які прибувають з країн зеленої зони, іноземців та осіб без громадянства, що мають посвідку на проживання в Білорусі.

Також влада країни дозволила транзит через Білорусь іноземцям та особам без громадянства, які прибули з червоної зони, протягом однієї доби. При виконанні цієї умови на таких пасажирів не поширюється вимога про самоізоляції.

Як уточнили в державіакомпанії "Бєлавіа", пасажири, які прямують транзитом через Білорусь з країн зеленої зони, можуть перетинати кордон без медичного сертифіката і додаткового контролю, пише avianews.com.

Напередодні МОЗ Білорусі оновив список країн "червоної зони", після прибуття з яких люди повинні пройти 10-денну самоізоляцію.

У їх числі Франція, Бельгія, Люксембург, Молдова, США, Ліван, Нідерланди, Ісландія, Чехія, Великобританія, Румунія, Північна Македонія, Ірландія, Португалія, Словенія, Словаччина, Туніс, Хорватія, Боснія і Герцеговина, Швейцарія, Польща, Литва, Швеція, Данія, Ліхтенштейн, Мальта, Болгарія, Канада.

    Реклама на dsnews.ua