• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Берлін просить США не блокувати "Північний потік-2" і обіцяє приборкати Кремль, — ЗМІ

Німеччина закликає Конгрес США не вводити санкції проти російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" та запевняє, що зможе обмежити тиск Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в документі, оприлюдненому виданням Axios, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

Так, у Берліні заявили, що все ще прагнуть дотримуватися положень німецько-американської угоди щодо "Північного потоку-2", яка була укладена у липні. Водночас, німці зазначили, що "односторонні дії Конгресу підірвуть ці спільні зусилля і серйозно послаблять трансатлантичну єдність щодо Росії".

Берлін перерахував деякі кроки, на які готовий піти заради обмеження агресивної політики. Серед них – рішучі публічні заяви, які засуджують поведінку Росії, "оцінка" розгону протестів, і навіть розгляд можливих обмежень щодо майбутніх російських проектів з викопного палива, крім "Північного потоку-2" .

Також у Німеччині запевняють, що вони "беруть активну участь у процесі визначення варіантів додаткових обмежувальних заходів" на рівні ЄС. Яких саме там не уточнили.

Берлін також стверджує, що "Північний потік-2" "не загрожує Україні доти, доки забезпечується розумний транзит газу". Водночас, санкції щодо трубопроводу в документі називають "перемогою Путіна", оскільки це нібито розділить західних союзників.

Неназваний радник президента України зазначив Axios, що Україна "шокована, засмучена і спантеличена" зусиллями Німеччини щодо порятунку "найнебезпечнішого геополітичного проекту Росії".

Як повідомляла "ДС", раніше стало відомо, що Адміністрація президента США намагається домогтися у Конгресі скасування положень про санкції щодо російського газопроводу "Північний потік-2", включених до щорічного оборонного бюджету.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua