• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруські протести зобразили у вигляді орнаментів для вишиванки (ФОТО)

Мисткиня і художниця Руфіна Базлова орнаментально зобразила протест у Білорусі за допомогою традиційної вишивки

Протести у Білорусі у традиційній вишивці
Протести у Білорусі у традиційній вишивці
Реклама на dsnews.ua

Жінка показала перемогу білоруського народу над тираном, пише "ДС".

На полотнах майстрині — мирний протест, озвірілий ОМОН, правитель-тарган. Згодом військові кидають на землю зброю — перемога народу.

"Все дуже просто: я реагую на те, що відбувається в Білорусі. Я знаходжу натхнення безпосередньо в тому, що бачу в новинах і на каналах Telegram. Білоруські орнаменти – це свого роду код для національної історії. Традиційно червоний колір на полотні – символ життя", — сказала Базлова.

Протести у Білорусі у традиційній вишивці
Протести у Білорусі у традиційній вишивці

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua