• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Білоруські силовики затримали майже 80 осіб під час протестів на День знань

Під час протестів на День знань, 1 вересня, у Білорусі силовики затримали 79 осіб, серед них багато студентів

Протести у Білорусі
Протести у Білорусі
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив правозахисний центр "Вясна", інформує "ДС".

У багатьох містах Білорусі 1 вересня відбулись мирні акції проти фальсифікації результатів президентських виборів та насилля з боку силовиків. На вулиці Мінська вийшли студенти найбільших вишів країни. Традиційно акції супроводжували затримання.

Зокрема, кілька десятків молодих людей забрали на площі Перемоги в столиці. Серед затриманих опинилися журналісти. 

Правозахисники зазначили, що список затриманих буде доповнюватись.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Станом на 17 серпня мова йшла про щонайменше сім тисяч затриманих.

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". Згодом вона записала ще одне відео, в якому заявила про готовність "стати національним лідером Білорусі". 15 серпня штаб Тихановської почав формування Координаційної ради. Вона покликана обговорювати і розробляти безпечні та стабільні механізми забезпечення передачі влади. Лукашенко назвав це спробою захоплення влади в країні. Станом на кінець серпня в Білорусі продовжуються страйки на державних підприємствах, в багатьох містах країни відбуваються мітинги і мирні акції протесту.

    Реклама на dsnews.ua