• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Бойовики ІГ з запеклими боями прориваються в центр Пальміри

Реклама на dsnews.ua
У стародавньому ирийском місті Пальміра йдуть запеклі бої між урядовими військами, підтримуваними російськими військовими і бойовиками угрупування "Ісламська держава"

У неділю надходять суперечливі повідомлення про те, під чиїм контролем знаходиться цей місто, що є пам'яткою культури і архітектури. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

Активісти, які займаються моніторингом ситуації, повідомляли в неділю вранці, що бойовики ІГ, увійшли в місто в минулу суботу, взяли місто під свій контроль, проте в результаті безперервних ударів російської авіації, були видавлені на околиці.

Однак пізніше цей же "Центр моніторингу за правами людини в Сирії", що знаходиться в Британії, повідомив, що джихадисти зуміли витиснути урядові сили на південні окраїни і знову зайняли центр Пальміри.

Російський центр примирення в Сирії, повідомив в неділю що понад 4 тис. бойовиків ІГ беруть участь у наступі на Пальміру і до них також рухається підкріплення з Іраку.

Раніше міністерство оборони Росії заявило, що в результаті дій сирійської армії, перебросившей підкріплення з Алеппо в Пальміру, і при підтримці російської авіації, що завдала 64 авіаудару, було вбито понад 300 членів угруповання "Ісламська держава", яка намагалася захопити місто.

За деякими повідомленнями, ІГ використовують у настанні артилерію і заміновані автомобілі.

ІГ розглядає Пальміри як стратегічний пост через близькість міста до нафтових родовищ.

Бойовики "Ісламського держави" утримували Пальміри з травня 2015 року протягом 10 місяців, зруйнувавши численні пам'ятки старовини і обезголовивши директора археологічного музею, який намагався врятувати культурні цінності.

Джихадисти знищили Тріумфальну арку епохи стародавнього Риму, три колони і численні статуї.

Крім того ними був підірваний храм, який вважався одним з найбільш значущих пам'яток пізньої античності.

Бої за Пальміри йдуть одночасно зі спробою урядових сил відновити свій контроль в Алеппо, де їм вдалося взяти в кільце позиції бойовиків.
Зараз завдяки підтримці російської авіації сирійської армії вдалося взяти 93% території Алеппо під свій контроль.

В суботу держсекретар США Джон Керрі закликав російських військових і сирійська влада "продемонструвати трохи милосердя" по мірі повного вигнання з міста джихадистів. Він зробив цю заяву, перебуваючи в Парижі на зустрічі країн, що підтримують сирійську опозицію.

Американські і російські дипломати найближчим часом мають провести переговори в Женеві з приводу евакуації з Алеппо цивільного населення, а також залишаються там бойовиків, проте аналітики вважають, що досягнення угоди в цьому питанні малоймовірно.

    Реклама на dsnews.ua