• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Боррель повідомив подробиці закритої зустрічі з Лавровим

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель розповів подробиці закритої частини переговорів з російським міністром Сергієм Лавровим у Москві

Реклама на dsnews.ua

Він також заперечив, що був безпорадним під час зустрічі, інформує "ДС".

"Не думаю, що ви сказали б це, якби були свідками нашої зустрічі в закритому режимі. Я там подивився Лаврову в очі і дуже чітко сказав, що я думаю про ситуацію з правами людини в Росії. Я закликав звільнити опозиційного політика Алєксєя Навального та провести незалежне розслідування його отруєння та критикував арешт протестувальників. Тоді Лавров мене попередив. Він запитав мене, чи я хочу поговорити про справу Навального також під час пресконференції. Лавров заявив, що Росія не сприйме втручання у внутрішні справи", — сказав Боррел в інтерв’ю Spiegel.

Він також розповів, що росіяни порівнювали справу Навального з каталонцями, яких засудили за участь у референдумі про незалежність. Боррель є вихідцем із Каталонії, але підтримує єдність з Іспанією.

"Насправді, я відомий тим, що реагую негайно і не уникаю суперечок. Але з цього приводу, коли я почув порівняння справи Навального з каталонцями, яких засудили за участь у референдумі про незалежність, я розглянув можливість вступити в діалектичну боротьбу з ним перед камерою. Але я вирішив цього не робити. Я не їздив до Москви, щоб поговорити про Каталонію. Я вирішив зберігати спокій", — пояснив він.

Боррель не став заперечувати, що його публічна реакція на дії Москви могла бути жорсткішою. "Коли так багато людей вважають, що я мав виявити більш сильну реакцію, я не буду їм суперечити. Ймовірно, мені слід було потурати своєму бажанню ще трохи посперечатися перед камерами", — додав він.

Нагадаємо, Жозеп Боррель раніше заявив, що російський режим обрав курс конфронтації з Європейським Союзом і використовує всі наявні засоби для збереження своєї влади.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua