• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Британія в річницю початку протестів в Білорусі ввела новий пакет санкцій проти режиму Лукашенка

Великобританія ввела новий пакет торгових, фінансових та авіаційних санкцій відносно представників режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби МЗС Великобританії, інформує "ДС".

У МЗС заявили, що нові санкції являють собою значний додатковий крок у здійсненні тиску на режим Лукашенка, мінімізуючи, наскільки це можливо, будь-які непередбачені наслідки для населення Білорусі в цілому.

Пакет нових санкцій містить:

  • Торговельні заходи щодо калію, нафтопродуктів, товарів і технологій для перехоплення і моніторингу, товарів, які використовуються у виробництві сигарет, а також товарів і технологій подвійного призначення з метою скорочення обсягу доходів, що надходять режиму Лукашенка, і обмеження його доступу до товарів, які можуть сприяти внутрішнім репресіям щодо білоруського населення.
  • Фінансові заходи, що забороняють покупку перекладних цінних паперів та інструментів грошового ринку, випущених білоруською державою, а також випущених державними банками, і надання кредитів.
  • Авіаційні заходи щодо запобігання прольоту або посадки білоруських авіаперевізників в Великобританії і заборона на надання технічної допомоги флоту літаків Лукашенко.
  • Комплексні заходи також будуть включати заборони на надання страховки і перестраховки білоруським державним органам, а також зміни в політиці уряду Великобританії щодо подальшого посилення існуючого ембарго на поставки зброї.

У списку санкцій потрапили Олександр Лукашенко, його син Віктор, глава Міноборони Білорусь Віктор Хренін, глава комітету Держбезпеки Іван Тертелю, глава Адміністрації президента Ігор Сергієнко, прессекретар Лукашенко Наталія Ейсмонт і глава МВС Іван Кубрак.

"Режим Лукашенка продовжує придушувати демократію і порушувати права людини в Білорусі. Ці санкції демонструють, що Великобританія не прийме дії Лукашенко після фальсифікації виборів. Продукція державних підприємств Лукашенко не буде продаватися в Великобританії, а наші аерокосмічні компанії не будуть торкатися до його парку розкішних літаків", — заявив міністр закордонних справ Британії Домінік Рааб.

Як відомо, 9 серпня 2020 року в Білорусі почалися масові акції протесту через фальсифікації виборів, після яких Лукашенко оголосив себе президентом країни на ще один термін.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua