• USD 26.9
  • EUR 31.7
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Колишня представниця США в ООН Саманта Пауер очолила USAID

Сенат США затвердив кандидатуру колишнього постійного представника США при ООН Саманти Пауер на посаду глави Агентства з міжнародного розвитку (USAID)

Саманта Пауер
Саманта Пауер / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

За призначення Пауер проголосували 68 сенаторів, а 26 висловилися проти її кандидатури, передає "ДС" з посиланням на The Hill.

Раніше під час слухань із затвердження її кандидатури на посаду глави USAID, Пауер заявила, що основним напрямом роботи агентства за її каденції буде боротьба з впливом Китаю в регіонах, включаючи Африку, Східну Європу та Південну Америку, адже, за її словами, Пекін використовує своє положення на світовій арені «хижацьким способом», який порушує дипломатичні норми.

Також очікується, що Пауер за поданням президента США Джо Байдена запропонують місце в Раді нацбезпеки США, яке вона займала на службі в адміністрації Барака Обами.

Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID) — незалежне агентство федерального уряду США. Відповідає за невійськову допомогу США іншим країнам. Голова Агентства та його заступник призначаються президентом за згодою Сенату і діють в координації з державним секретарем США.

Основні напрями роботи Агентства включають підтримку торгівлі, сільського господарства, економічного зростання, охорони здоровʼя, екстрену гуманітарну допомогу, сприяння у запобіганні конфліктам та підтримку демократії в більш ніж 100 країнах.

Саманта Пауер працювала на посаді постійного представника США при ООН з 2013 по 2017 роки. Також вона увійшла до переліку 100 найвпливовіших людей планети.

Нагадаємо, посольство США в Україні раніше заявило, що USAID надасть допомогу нашій країні в підготовці до отримання вакцини від коронавірусу виробництва компанії Pfizer.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua