• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Charlie Hebdo намалював карикатуру на винуватця розстрілу редакції

Реклама на dsnews.ua
Зображення ще до публікації викликало хвилю протестів

Сатиричне видання Charlie Hebdo вирішило випустити спеціальний номер, присвячений річниці нападу на редакцію журналу, повідомляє "ДС" з посиланням на "Газета.Ру".

За інформацією телеканалу BFM TV, на обкладинці зображена узагальнена чорно-біла карикатура: бородатий "бог" в довгому вбранні, забрызганном кров'ю, а також в сандалях і автоматом Калашникова за спиною. Підпис до малюнка свідчить "Пройшов рік, вбивця все ще на волі".

Автором карикатури є глава редакції Лоран Суриссо. У спецвипуску також буде опублікований його сатиричний коментар, написаний в антирелигиозном ключі.

Як пише ТАСС, центральна карикатура підготовлюваного номери, яка стала надбанням громадськості за два дні до виходу газети, вже викликала неоднозначну реакцію у Франції - в першу чергу з боку релігійних організацій.

Здивування, зокрема, висловив один із священнослужителів Версальського дієцезії абат П'єр Амар. "Серед жертв теракту були і віруючі, які поховані на території наших церков, - нагадав він. - Сім'ї жертв будуть ображені, побачивши цю карикатуру. Не можу цього зрозуміти, я просто приголомшений".

Вкрай негативну оцінку висловив і керівник французького Національного центру по боротьбі з ісламофобією Абдалла Зекрі. За його словами, найбільше в заявах автора Charlie Hebdo обурюють нападки на всі релігії замість критики тероризму. "Я хочу нагадати, що ми тоді висловили підтримку, засудили ці теракти, виходили на маніфестації на знак солідарності. Думаю, що ця редакційна стаття, яка повинна вийти в середу - це щось дуже жорстоке і образливе по відношенню до релігії", - вказав представник ісламського духовенства.

Раніше стало відомо, що редакція Charlie Hebdo віддає $4,4 млн пожертвувань сім'ям загиблих в результаті нападу і пов'язаних з ним атак в січні 2015 року.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua