• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Чорногорія оголосила в розшук двох росіян за підготовку путчу

Реклама на dsnews.ua
Крім росіян у розшук оголошені серби Предраг Богичевич, Мілош Йованович і Неманя Рістіч

Влада Чорногорії оголосили в міжнародний розшук по лінії Інтерполу громадян Росії Едуарда Широкова і Володимира Попова, а також трьох громадян Сербії за підозрою в організації спроби збройного державного перевороту на минулих виборах, повідомляє "ДС" з посиланням на джерело газети Dnevne novine в держорганах республіки.

Разом з Широковым і Поповим документи в Інтерпол, як пише видання, подані у зв'язку з тим же розслідуванням на сербів Предрага Богичевича, Мілоша Йовановича і Неманю Ристича. Рістіч відомий як один з лідерів ультрапатриотического сербського руху "Заветницы", який відбув термін за вбивство і що вийшов в 2012 році на свободу, після чого він активно включився в політичну діяльність.

Це оголошення у міжнародний розшук) практично означає, що Богичевич, Рістіч і Йованович вже в найближчі дні можуть виявитися в екстрадиційної камері, так як є всі умови для їх затримання і видачі за Угодою про взаємну видачу громадян, підписаним між Чорногорією і Сербією. Не можна сказати, що доля трьох сербських громадян, які перебувають під наглядом своїх властей, очікує основних обвинувачених Широкова і Попова, так як у Чорногорії немає формально-правової можливості запитувати їх видачу у Росії, за винятком ситуації, коли вони будуть виявлені поза її межами", - зазначає видання.

Раніше міністерство юстиції Чорногорії, за даними національного видання "Pobjeda", направило запит до правоохоронних органів Росії, щоб ті допитали Едуарда Широкова і Володимира Попова, підозрюваних в організації спроби путчу на минулих парламентських виборах 16 жовтня в республіці. Мін'юст Росії заявив 23 листопада, що не отримував звернення з Чорногорії.

За версією слідства, Широков і Попов нібито заплатили сербського націоналізму Олександру Синджеличу 200 тисяч євро за те, щоб він зібрав групу на чолі з колишнім командиром сербської жандармерії Братиславом "Бато" Дикичем для насильницького захоплення влади і нейтралізації прем'єра Чорногорії Міло Джукановіча.

    Реклама на dsnews.ua