• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Справа MH17: слідство виключило версію РФ про місце запуску ракети

Реклама на dsnews.ua
Нідерландська прокуратура у справі про катастрофу MH17 відкинула версію Росії про запуск ракети в районі села Зарощенское, яке в липні 2014 року контролювали ЗСУ

Про це на слуханнях заявив прокурор Вард Фердинандуссе, передає "ДС" з посиланням на видання nu.nl.

За його словами, літак на висоті понад 10 км в цьому районі могла тільки установка "Бук". В ході розслідування встановлено, що, швидше за все, ракета могла бути запущена з району села Першотравневе. Однак вивчаються інші альтернативні місця.

Фердинандуссе додав, що російська сторона наполягає, що запуск був здійснений з району села Зарощенское під Амвросиевкой, який контролювався ВСУ. Заява приєднана до справи, а слідчі JIT вивчили дану інформацію.

Росія на підтвердження своєї версії надала супутникові знімки місцевості від 17 липня 2014 року, проте слідство прийшло до висновку, що Москва маніпулює датою. Крім того, російські знімки мають "нез'ясовні відзнаки" від знімків з інших джерел. Втім, Міноборони РФ не надав оригінали, оскільки не були збережені нібито з-за сильної хмарності.

У результаті суд зазначив, що, незважаючи на ретельне дослідження можливих місць обстрілу, конкретних доказів знайдено не було. А наявні докази надто суперечать названим точок старту.

Звинувачення підкреслює, що складність полягає ще й у тому, що Україна заявляє про відсутність ракет такого типу на озброєнні, а Росія стверджує зворотне.

Як повідомляла "ДС", суд у Нідерландах додасть матеріали по справі про збитий над Донбасом "Боїнгу" МН17 інтерв'ю колишнього міністра оборони ДНР" Ігоря Гиркина українському журналісту Дмитру Гордону.

    Реклама на dsnews.ua