• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Депутата латвійського Сейму підозрюють у шпигунстві на користь РФ

Депутата парламенту Латвії Яніса Адамсонс, члена соціал-демократичної партії Saskaņas, запідозрили в шпигунстві на користь Росії, у зв'язку з чим парламентарі зняли з нього недоторканність для проведення слідчих дій

Яніс Адамсонс
Яніс Адамсонс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Delfi, передає "ДС".

10 червня Сейм за запитом правоохоронних органів 69 голосами "за", з 5 "проти" і 4 "утримався" дозволив зняти з нього депутатську недоторканність та проводити необхідні слідчі заходи. Це означає дозвіл на обшук помешкання та робочого місця Адамсонса, дозвіл на арешт та інші заходи безпеки. 

Кримінальне провадження було відкрито 9 червня. Депутата підозрюють у незаконному зборі інформації, яка не мала розголошуватися, з метою передати її російській стороні. Максимальна санкція за цією статтею – 10 років позбавлення волі. 

За інформацією LTV, Служба держбезпеки Латвії досліджує можливі 43 епізоди шпигунства, пов’язані з інформацією щодо оборонних закупівель, бюджету армії та ситуацією на східному кордоні країни.  

Керівник Комісії Сейму з нацбезпеки Маріс Кучінскіс повідомив порталу LETA, що у справі є серйозні докази і детальнішу інформацію можливо буде повідомити після того, як спецслужби вирішать, що можна давати у публічний доступ. 

Адамсонс працював у Комісії Сейму з оборони, внутрішніх справ і запобігання корупції. За даними LETA, доступу до держтаємниці у нього не було.

Адамсонс на засіданні Сейму перед голосуванням заявив, що не розуміє, в чому його можуть звинувачувати, та дізнався про підозри від журналістів.  

У Службі держбезпеки прокоментували, що зможуть повідомити деталі після завершення термінових процесуальних дій. 

Нагадаємо, у березні 2021 року в Болгарії була викрита російська шпигунська мережа, внаслідок чого влада ухвалила рішення вислати двох російських дипломатів, що займалися шпигунством.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua