• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Держдума попередньо вирішила пробачати чиновникам в Росії "форс-мажорну" корупцію

Держдума Росії схвалила в першому читанні урядові законопроєкти про звільнення чиновників, суддів, депутатів парламентів і співробітників держкомпаній від відповідальності за порушення антикорупційних законів, які настали через обставини, що від них не залежать

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Так, законопроєкт № 1078992-7 передбачає, що представників влади звільнять від відповідальності за недотримання антикорупційних обмежень, заборон і вимог, якщо порушення буде визнано наслідком обставин, що не залежать від обвинуваченого. Це можуть бути обставини, "що знаходяться поза контролем" чиновника, депутата або судді, а також несподівані обставини непереборної сили, наприклад, стихійні лиха, пожежі, епідемії, страйки, військові дії і теракти, а також прийняті державними і муніципальними органами влади заборонні або обмежувальні заходи.

Визнавати обставини, що не залежать від чиновника, повинна буде комісія з дотримання вимог до службового поводження державних або муніципальних службовців і врегулювання конфлікту інтересів або аналогічний їй орган.

"Не залежними від фізичної особи обставинами не можуть бути визнані регулярно повторювані і прогнозовані події і явища, а також обставини, настання яких залежало від волі або дій фізичної особи, що посилається на наявність цих обставин", — зазначено в законопроєкті.

Під дію законопроєкту потрапляють державні і муніципальні службовці, федеральні, регіональні і муніципальні депутати, сенатори, судді, прокурори, співробітники МВС, ФСВП, СКР, МНС, військові, митники, співробітники Банку Росії, Ради Безпеки, Рахункової палати, посли і члени виборчкомів.

Законопроєкт № 1078988-7 передбачає розширення раніше описаної норми на співробітників держкорпорацій і держкомпаній, публічно-правових компаній, Пенсійного фонду, Фонду соціального страхування та фонду ОМС, а також на працівників державних позабюджетних фондів та інших організацій, що створюються на підставі федеральних законів або організацій, "створюваних для виконання завдань, поставлених перед федеральними державними органами".

Уряд вніс в Думу обидва проєкти 18 грудня 2020 року.

Нагадаємо, в лютому 2020 року губернатор Костромської області Росії Сергій Ситников заявив, що боротьба з корупцією нібито страшніше за саму корупцію.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua