• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

"Діє і сьогодні": спікер парламенту Естонії нагадав про довоєнний кордон з Росією

Реклама на dsnews.ua

Голова парламенту Естонії Генн Піллуаас вважає дійсним встановлений у 1920 році кордон Естонії з Росією, який Росія вважає лише історичним документом

Про це він заявив у новорічному привітанні на естонському телебаченні, передає "ДС".

"2020 рік був складним і незвичайним. 2 лютого ми відзначили 100-річчя з дня підписання Тартуського мирного договору, яким Росія визнала незалежність і недоторканність Естонії. Тоді було узгоджено кордон між Естонією та Росією, який, згідно з міжнародним правом, діє і сьогодні", – сказав Піллуаас.

Згідно з Тартуським мирним договором, частина Правобережжя річки Нарва і Печорського району належали Естонії. Після її входження до складу СРСР ці території відійшли РРФСР. Сучасна Росія розглядає Тартуський мирний договір як історичний документ, що не має юридичної сили.

У 2005 році після переговорів, що тривали понад 10 років, у Москві було укладено прикордонний договір між двома країнами. Однак естонська сторона під час його ратифікації внесла в преамбулу згадку про дієвість Тартуського мирного договору. Москва розцінила це як спробу Таллінна зарезервувати в майбутньому право на територіальні домагання і відкликала свій підпис. У 2014 році глави МЗС двох країн уклали новий договір, який досі не ратифіковано.

Нагадаємо, нещодавно в Казахстані обурилися провокативним заявам російського політика про начебто "подаровані території" Росією для Казахстану.

    Реклама на dsnews.ua