• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Двоє з клізмою, не рахуючи ракет. Як Путін і Кисельов Америку лякали

Генералу Герасимову варто, мабуть, пошкребти по засіках — не завалявся десь ще флакончик-інший "Новачка"
Фото: скріншот
Фото: скріншот
Реклама на dsnews.ua

Є такий чудовий анекдот про інтернів, дбайливо, в чотири руки несучих лікарняним коридором кружку Есмарха. На здивоване крик головлікаря "Чому двоє з клізмою?!" один нічтоже сумяшеся видає: "Я знаю як, а він знає куди!" Так ось, ці двоє більше не аноніми. Першого звуть Володимир Путін, другого — Дмитро Кисельов. Причому це вам не якась там недоброї пам'яті тандемократія, в якій була одна голова на два крісла, а таки двуголовая, двукреслая і притому единомыслая.

Ось перший у посланні Федеральним зборам щиросердно зізнається намір помститися нерозумним пиндосам, не імущим віри у миролюбність Росії і спромоглася вийти з Договору РСМД. Можемо, мовляв, націлити ракети на "центри прийняття рішень". Причому цілити будемо з кораблів і підводних човнів, з нейтральних вод, просто з океану. І не чим-небудь, а новітніми гиперзвуковыми "Цирконами" — знай наших!

Що робить другий? А другий у "Вістях тижня" наочно показує, куди саме будуть цілитися, ненароком приміряючи на себе функції начальника Генштабу. Так що генералу Герасимову варто, мабуть, пошкребти по засіках — не завалявся десь ще флакончик-інший "Новачка" так парочка чепиг з башировыми, а не те Кисельов підсидить ненароком... Сам-то по тонкому льоду ходить, військові таємниці в прайм-тайм розповідає, а не причепишся, до чого хитрий!

Що надумав-то, шельмец: замість зображення "Цирконів" використав картинку ракети Boeing X-51, опубліковану в 2009 р. Злі язики стверджують, що в цілях дерибану: мовляв, затиснув бюджетних грошей для "Союзмультфільму" і благополучно поклав собі в кишеню. Але, як люблять приказувати в Мзс РФ, де ваші докази? Адже очевидно ж, що це частина плану: щоб вороги не дізналися, як виглядають "Циркони". Неясно, правда, яка його підґрунтя. То Кисельов — головний телегуманист Росії, турбувався про те, щоб американці не встигли злякатися за відведені їм п'ять хвилин і загинули без зайвих страждань. Чи То, навпаки, Діма Попіл — найпідступніший людина в російському ефірі, адже невідома небезпека лякає більше відомою.

На користь версії про підступність, причому дуету, свідчить те, що його члени послідовно працюють над викликом експертного співтовариства когнітивного дисонансу. Спочатку перебільшенням дальності "Циркону" в 2,5 рази (1000 км проти 400), а потім декларацією про готовність використовувати протикорабельну ракету (ПКР) по площинним цілей на суші. Не те щоб це було зовсім неможливо, але зі звичайною боєголовкою безглуздо, а що до ядерної, то навряд чи вона є пріоритетом для оснащення нестратегічного призначення ракети, терміни запуску в серію якої переносилися вже щонайменше тричі.

І потім, з потенційних носіїв "Цирконів" в бойовому строю немає жодного. Важкі крейсери "Адмірал Нахімов" і "Петро Великий" проходять капітальний ремонт (у ході якого повинні пройти модернізацію їх пускові установки), з ударних човнів проекту 885М "Ясен" ВМФ РФ прийняли лише одну, та й ту в дослідну експлуатацію, а скільки решта шість пробудуть на стапелях — невідомо. До того ж у складі їх штатного озброєння "Цирконів" немає. Те ж стосується і АПЛ проекту 949А "Антей-М", але їх переробка не передбачається. Есмінці проекту 23560 "Лідер" існують лише в моделях і кресленнях, як і підводні човни п'ятого покоління "Хаскі". Воно, звичайно, можна в рамках гібридної стратегії спробувати зафрахтувати контейнеровоз під аргентинським прапором, але є ризик, що замість пускових контейнерів його завантажать контейнерами з білим порошком.

Реклама на dsnews.ua

Але навіть якщо обійдеться, це, на жаль, нічого не змінить: перебуваючи в міжнародних водах, в 400 км від берега, путінська "Гото Предестенация" вдарить по заявленим цілям все одно не зможе — не дістане. Хоча воно, може, й на краще — вдасться уникнути марної трати вундерваффе. Яка трата, ймовірно, була завданням агентів ЦРУ, очевидно, впроваджених в команду Кисельова. Адже з п'яти потенційних цілей лише одна — Пентагон — дійсно заслуговує "цирконової" удару.

Решта... Ну, взяти хоч Кемп-Девід — заміську резиденцію президента США. Це ж послуга Трампу — щире, можна сказати, визнання його зв'язки з Кремлем: нинішній американський лідер віддає перевагу власний маєток Мар-а-Лаго і не проти отримати офіційний excuse, щоб безкарно бувати там частіше.

Що до Форту Рітчі, штат Меріленд, який, за Кисельову, є запасним командним пунктом, так ця навчальна база була закрита ще в 1998 р. і зараз використовується для рекреаційних та комерційних потреб.

Каліфорнійський Мак-Клелан, де нібито розташований центр управління стратегічними наступальними силами, був авіабазою винищувальної авіації аж до 2001 р. Якийсь час там базувалися рятувальні літаки HC-130, що належать берегової охорони. Зараз там музей авіації та приватний аеродром. Архіважлива, що й казати, мета. Чи це натяк всяким дерипаскам? Не літайте, мовляв, у Сакраменто.

Нарешті, Джим-Крик, штат Вашингтон — пункт управління ядерними силами, як сказав Кисельов. Бінго: тут розташований вузол низькочастотної зв'язку ВМС США, що забезпечує комунікацію з зануреними субмаринами в Тихому океані. Безумовно, важливий, але не єдиний: його функції дублює, наприклад, розташована в Австралії станція "Харольд Хольт". Це якщо не згадувати про аналогічні вузлах в Клем Лейк (Вісконсін) та Ріпаблік (Мічіган).

...Після всього цього приставляти Кисельова до клізми, напевно, не варто — є ймовірність, що не туди вставить. Хоча запоребриковой публіці результат, схоже, подобається...

    Реклама на dsnews.ua