• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Ефіопія та Еритрея підписали договір про мир після 20 років війни

Реклама на dsnews.ua
Прем'єр-міністр Ефіопії Абий Ахмед і президент Еритреї Ісайяс Афеворки в неділю, 16 вересня, підписали угоду про мир між двома державами

Про це глава канцелярії ефіопського прем'єра Фитсум Арега написав у своєму мікроблозі в Twitter, передає "ДС".

На церемонії підписання в Джидді король Саудівської Аравії Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд вручив прем'єру Ефіопії і президенту Еритреї ордена короля Абдель-Азіза. На церемонії були присутні наслідний принц Мухаммед бен Сальман Аль Сауд і генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш. Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр назвав угоду "історичною подією" для народів двох африканських країн, яка буде сприяти зміцненню безпеки і стабільності в регіоні", пише DW.

8 липня прем'єр-міністр Ефіопії відвідав столицю Еритреї Асмэру, де відбулися перші в історії переговори про закінчення прикордонного конфлікту між двома державами. Після підписання декларації про світі країни відновлюють торговельні й дипломатичні зв'язки. Аддіс-Абеба і Асмера відновлюють телефонне та авіасполучення, а не має виходу до моря, Ефіопія отримує право користуватися портами Еритреї.

Абий Ахмед ініціював мирні переговори з сусідньою державою після вступу на посаду глави уряду в Аддіс-Абебі в квітні 2018 року. У червні Ефіопія оголосила про намір завершити прикордонний конфлікт з Еритреєю і беззастережно прийняти так зване "Алжирське угоду про припинення вогню. Документ був підготовлений у 2000 році для закінчення дворічного конфлікту між країнами, в ході якого загинуло близько 80 тисяч людей.

    Реклама на dsnews.ua