• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Екс-ватажок "ЛНР" Болотов розповів про "бравого солдата" Плотницком, який обстрілював Луганськ

Реклама на dsnews.ua
Нинішній ватажок бойовиків "ЛНР" Ігор Плотницький загадково з'явився в окупованому Луганську, а його батальйон навмисно обстрілював житлові квартали

Як повідомляє "ДС", про це в інтерв'ю виданню "Росбалт" розповів побіжний екс-ватажок "ЛНР" Валерій Болотов.

На питання журналіста, чи це так, що саме батальйон "Зоря", яким командував Плотницький, влаштовував провокації і обстрілював Луганськ влітку 2014-го, Болотов відповів:

"Так. І не тільки "Зоря". Сюди було заслано багато людей, які повинні були здійснювати диверсії і розкладати дисципліну. А в "Зорі" виявився найбільший відсоток цих "диверсантів", - зізнався він.

"Я свого часу віддав наказ Теслярській зібрати батальйон для захисту правопорядку в місті, участі в бойових діях і захисту кордонів "ЛНР". Однак, як виявилося, батальйон "працював" для іншого. Я намагався, але в мене не було часу, ресурсів і можливості, щоб весь час знаходитися поряд і контролювати набір людей. Я довірився Теслярській, і він сформував батальйон "для себе". Ці люди виконували накази Теслярської, а не мої", - розповів побіжний бойовик.

"Перший раз його побачили під час штурму військкомату в Луганську, це був вже далеко не перший день нашого протистояння, до цього ми вже захопили кілька військових частин. Але на той момент я дуже потребував у військовому людині, людині з офіцерським званням та досвідом. І то спеціально було так зроблено, то чи так склалися обставини, що я не міг знайти в своєму оточенні такої людини. Я не пам'ятаю, хто до мене привів Плотницького. І скажу чесно, перше враження від нього було гарне. Він був такий "бравий солдат", вселяв довіру, показав себе людиною дисциплінованою. І тоді я взяв його командиром батальйону, а згодом призначив міністром оборони. Зради від нього я не чекав", - розповідає Болотов.

Екс-ватажок "ЛНР" стверджує, що Плотницький без його відома провів "вибори" на окупованих територіях.

"Коли я поїхав (в Москву. - Ред.), я призначив його своїм заступником. Природно, всі обставини мого виїзду я зараз сказати не можу, але поки мене не було, швидко провели вибори. І наперед було ясно, що виберуть Теслярської", - говорить терорист.

    Реклама на dsnews.ua