• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Екс-прем’єр Франції увійшов до ради директорів російської "Зарубежнефті"

Колишній премʼєр-міністр Франції Франсуа Фійон був призначений членом правління нафтової компанії "Зарубежнефть", яка контролюється владою Росії

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Politico, передає "ДС".

Документи, опубліковані в суботу російським сайтом, яким керує інформаційне агентство "Інтерфакс", свідчать про те, що Фійон приєднався до правління "Зарубежнефть" 28 червня.

Колишній глава уряду під керівництвом Ніколя Саркозі працює в компанії через свою консалтингову фірму "Apteras". На початку червня його кандидатуру висунув російський уряд.

Фійон почав працювати у консалтингу після катастрофічної кампанії на президентських виборах у 2017 році, яка була зірвана через скандал з фальшивими робочими місцями. У червні 2020 року він був засуджений до пʼяти років увʼязнення із випробним терміном на три роки.

АТ "Зарубежнефть" спеціалізується на розвідці, розробці та експлуатації нафтових і газових родовищ за межами Росії.

Фійон був прем’єр-міністром Франції у 2007-2012 роках, під час президентства Ніколя Саркозі.

У 2020 році суд Парижа визнав Фійона винним у використанні державних коштів для оплати праці своєї дружини і дітей, яку ті ніколи не виконували, і присудив йому реальний термін тюремного увʼязнення та 10-річну заборону балотуватися на виборні посади.

Нагадаємо, колишня глава МЗС Австрії Карін Кнайсль увійшла до нового складу ради директорів компанії "Роснефть", затвердженого акціонерами російської компанії. Кнайсль запам’яталась танцем з президентом РФ Владіміром Путіним на своєму весіллі. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua