• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ердоган закликав розділити Кіпр на дві країни

Реклама на dsnews.ua

Міжнародне співтовариство має визнати незалежність самопроголошеної Турецької республіки Північного Кіпру, а значить і поділ острова на дві незалежні держави

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган під час візиту до Турецької республіки Північного Кіпру, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реаліі".

"На Кіпрі живуть два народи і існує дві окремі держави. Необхідно вести переговори, підсумком яких буде існування двох окремих держав", — сказав Ердоган.

Турецька республіка Північного Кіпру проголосила незалежність в 1983 році. Раніше населену турками-кіпріотами північну частину острова окупували турецькі війська — як стверджується, щоб перешкодити поглинанню Кіпру Грецією. Республіка визнана як незалежна держава тільки Туреччиною, інші країни ООН вважають, що юрисдикція населеної переважно греками Республіки Кіпр, яка контролює південну частину острова, поширюється на весь Кіпр.

Як повідомляла "ДС", 7 листопада Євросоюз продовжив на рік санкції проти фізичних осіб і установ Туреччини через незаконні дії по бурінню в Східному Середземномор'ї.

    Реклама на dsnews.ua