• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

ЄС дав Польщі місяць розібратися з судовою реформою

Реклама на dsnews.ua
Євросоюз подасть до суду на Польщу, якщо за місяць не посилить захист своїх суддів

Правляча партія Польщі "Право і справедливість" просуває реформу системи судочинства, яка посилить вплив партії на суди. Хоча декларованою метою є зробити систему судочинства більш ефективною, Європейська комісія вважає, що реформа обмежить незалежність судової системи, пише "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

Комісія зробила другий крок у трьох-крокової юридичною процедурою проти Польщі, давши країні один місяць на виправлення недоліків. Якщо Польща не виконає рекомендації в цей термін, Комісія може звернутися до Європейського суду, який, у свою чергу, має право накласти штраф, повідомляє АР.

Польща ще не відреагувала на цей крок ЄС, проте раніше прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло неодноразово відзначала, що, на її думку, ЄС не має права втручатися у внутрішні справи Польщі. Уряд Польщі також наполягає, що має демократичний мандат від виборців на зміну суддів.

У Польщі критики уряду побоюються, що повний захоплення судової системи дозволить партії використати суди для зведення рахунків з політичними опонентами і навіть для спотворення результатів виборів.

Нагадаємо, Європейський союз попереджав, що почне судові дії проти Польщі з-за суперечливої судової реформи, яка, як стверджують критики, може надати правлячої партії "Право і справедливість" багато впливу на суди.

Єврокомісія рекомендувала Польщі протягом місяця вирішити проблеми, викликані суперечливої судової реформою.

Президент Польщі Дуда підписав один з трьох законів, прийнятих парламентом Польщі в рамках суперечливої судової реформи.

Дуда обіцяв накласти вето на спірний закон про Верховному суді, прийнятий Сенатом.

20 липня Сейм Польщі в третьому і остаточному читанні схвалив закон про Верховному суді.

Опозиція вважає цей документ "замахом на демократію" в країні. Його схвалення супроводжувалося масовими протестами.

    Реклама на dsnews.ua