• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

ЄС хоче притягнути до відповідальності Китай через Гонконгу

Реклама на dsnews.ua
Євросоюз має намір подати на Китай в Міжнародний суд з-за його дій щодо Гонконгу. Голосування Європейського парламенту з даного питання відбудеться на наступному тижні

Про це йдеться в повідомленні Politico, передає "ДС".

У проекті резолюції, який хочуть ухвалити євродепутати, ЄП "рішуче критикує" прийняття закону про національну безпеку Гонконгу і закликає членів ЄС, у разі його застосування, розглянути питання подачі позову в Міжнародний суд.

Необхідність таких дій аргументується тим, що Китай "нав'язує Гонконгу закон про нацбезпеки", чим порушує Міжнародний пакт про громадянські і політичні права. Також пропонується призначити спеціального посланника ООН для спостереження за ситуацією в Гонконзі.

Документ погодили майже всі європейські партії, представлені в Європарламенті. Проект резолюції може бути затверджений вже в наступну п'ятницю.

Незвично радикальне рішення ЄС носить більшою мірою політичний характер, оскільки Європарламент не володіє інструментами і повноваженнями для припинення або перегляду торговельних угод між Євросоюзом і Китаєм.

    Реклама на dsnews.ua