• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Естонія підніме на Радбезі ООН питання про придушення протестів у Білорусі

Реклама на dsnews.ua

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу має намір 12 серпня підняти питання про ситуацію в Білорусі на відкритому засіданні Ради безпеки ООН з участю держав, що не входять до складу Радбезу

Про це Рейнсалу сказав радионовостям порталу телерадіомовлення ERR, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Я хочу звернути увагу на політичну ситуацію в Республіці Білорусь та важливість захисту прав людини і політичних свобод в умовах пандемії коронавіруса у всьому світі. Білоруську тему слід обов'язково внести до порядку денного засідання Ради безпеки ООН, оскільки вона є важливою як з точки зору нашого регіону, так і наших цінностей", — заявив Рейнсалу.

Напередодні Рейнсалу збирався запропонувати верховному представникові ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Жозепу Боррелю скликати на цьому тижні позачергову зустріч глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу.

"Ситуація в Білорусі дуже напружена і вкрай важливо дати з боку ЄС чіткий сигнал владі, щоб вони припинили застосовувати насильство щодо мирних протестувальників", — заявив Рейнсалу.

За його словами, у ЄС є різні можливості для прийняття контрзаходів, в тому числі введення санкцій.

Естонія є непостійним членом Ради Безпеки в 2020-2021 рр.

11 серпня посол Білорусі В'ячеслав Качанов був викликаний в МЗС Естонії, де йому було заявлено, що Естонія закликає білоруську владу припинити застосування сили і репресій до протестувальників, а також висловлює заклопотаність у зв'язку з обмеженням доступу до інтернету в країні.

Як писала "ДС", 9 серпня у Білорусі пройшов основний день голосування на президентських виборах. За попередніми даними Центрвиборчкому, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували близько 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримання. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч чоловік, в ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч.

Президенти ряду європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестуючих і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення великої кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестуючими.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенко Світлана Тихановська поїхала в Литву, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу і "поважати закон".

    Реклама на dsnews.ua