• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Естонська розвідка розкрила, як Росія буде втручатися у вибори в Європарламент

Росія в 2019 році спробує вплинути на вибори в Європейський парламент, а також продовжить готуватися до збройного конфлікту з НАТО
Росія в 2019 році спробує вплинути на вибори в Європейський парламент
Росія в 2019 році спробує вплинути на вибори в Європейський парламент
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в щорічній доповіді Департаменту зовнішньої розвідки Естонії, присвяченому оцінці загроз, передає "ДС" з посиланням на NBC News.

Американське видання, отримала доступ до 70-сторінкового звіту, пише, що Росія в ході виборів, які відбудуться 23-26 травня, буде більше уваги приділяти великим країнам-членам ЄС - Німеччини, Франції та Італії, де може розраховувати на найбільший вплив на склад Європарламенту.

"Росія, швидше за все, спробує втрутитися у вибори в Європарламент, щоб отримати якомога більше місць для проросійських або евроскептических політичних сил", - пише автор доповіді, генеральний директор Департаменту зовнішньої розвідки Естонії Мікк Марран.

Також у спецслужбі вважають, що російські розвідувальні служби продовжать реалізацію масштабної кампанії по кібершпіонажу проти Заходу, яку вони проводять вже багато років допомогою ресурсів ГРУ і ФСБ, керівних більшістю операцій.

При цьому найактивнішими хакерськими групами, згідно з доповіддю, є APT28 і Sandworm, які зазвичай використовують прості онлайн-інструменти і тактики, наприклад, фішинг. У той же час, група хакерів SNAKE APT, пов'язана з ФСБ, працює більш потай.

Крім того, у доповіді наводиться моніторинг військових дій Росії. Так, у минулому році, згідно зі звітом, були посилені російські військові бази вздовж західної межі - менш ніж в 50 км від неї, де були розгорнуті сім нових полків. Більшість підрозділів базуються на кордоні з Україною і Білоруссю, але одна дивізія, Псковська повітряно-десантна дивізія, розташована недалеко від естонської кордону "стала першою дивізією російських повітряно-десантних військ, яка буде посилена третім полком".

"Російські збройні сили готуються до можливої війни на широкому фронті", - йдеться в доповіді.

Аналізуючи останні вчення Росії, естонська спецслужба зазначає, що "російські збройні сили готуються до великого військового конфлікту з НАТО". Керівництво Росії побоюється поширення демократії, а керівництво ЗС РФ вважають, що військовий конфлікт з НАТО, це спровокує "кольорова революція" в одній із сусідніх з Росією країн.

Згідно з доповіддю, в разі початку кризи, Росія, швидше за все, спочатку нападе на країни Балтії, але конфлікт між Росією і НАТО також буде включати атаки на Західну Європу.

Крім того, наголошується, що президент РФ Володимир Путін продовжує концентрувати увагу на Білорусі, керівництво і населення якої намагається підштовхнути ближче до Росії і уникнути впливу Заходу на цю країну.

"Якщо щось несподіване трапиться особисто з президентом Олександром Лукашенком або з його режимом, є великий ризик початку швидких воєнних дій Росії, щоб перешкодити Білорусі стати прозахідної демократією", - йдеться в доповіді.

У доповіді, між тим, описується нова тенденція в діях РФ - залучення цивільних суден для здійснення діяльності в інтересах влади. Спецслужба зазначила "провокаційну поведінку" російських судів, у тому числі вхід в територіальні води без дозволу і вивчення підводних комунікацій країни.

"Російський цивільний флот і його діяльність представляють потенційну загрозу безпеці. Слід приділяти більше уваги російським цивільних судах, плаваючих під російським прапором", - підкреслили автори доповіді.

    Реклама на dsnews.ua