• USD 36.6
  • EUR 37.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Велика линька. Санкції роблять з дітей російських олігархів павликів морозових

Русофобія стане модним і прибутковим трендом нового покоління російської еліти
Картина художника Н.Чебакова "Павлік Морозов"
Картина художника Н.Чебакова "Павлік Морозов"
Реклама на dsnews.ua

Не перестають радувати, але разом з тим забавляти, новини з Великобританії. Мало того, що Роману Абрамовичу відновлять британську візу тільки тоді, коли він підтвердить законність походження свого стану - тобто ніколи. Все набагато серйозніше - Лондон має намір прикрити британське відділення російської пральні все, цілком. На думку парламентського комітету у закордонних справах, збиток від "брудних грошей" з РФ затьмарює вигоду від російських транзакцій в Сіті і тягне наслідки для національної безпеки.

У Кремлі передбачувано завили, назвавши це "утиском російського бізнесу". На що Тереза Мей уточнила: "У нас розбіжності не з росіянами, а з російською владою".

Заява Мей лише на перший погляд заганяє російську еліту в кут. В дійсності воно містить також і відповідь на питання, що ж робити, якщо все пропало. Напрямок руху зазначено гранично ясно: кожен росіянин може уникнути розбіжностей з владою Великобританії, дистанціюючись від влади російських. І перші ластівки вже полетіли: дочка ректора петербурзького Гірничого університету Володимира Литвиненка, Ольга, оселилася в Лондоні, якої якраз підійшов термін продовження візи, звернулася до МЗС Британії з проханням не видавати візу її батькові, а також двом акціонерам компанії PhosAgro, і, як водиться в Росії, доларових мільярдерів, Андрію Гур'єва і Ігорю Волошину.

Володимир Литвиненко, трохи недотянувший до мільярда - його стан оцінюється всього в 850 млн доларів, на думку його дочки - корупціонер, а Гур'єва і Волошину візи потрібні виключно для поганих справ - для вкладення відмитих грошей в місцеві активи, після чого ці кошти підуть на спонсорування російських шпигунів, які перебувають у Сполученому Королівстві і в інших країнах ЄС. Все це, як стверджує Ольга Литвиненко, відбувається з відома та за дорученням Володимира Путіна. Словом, заява складена грамотно, продумано, з тонким розумінням поточного політичного моменту.

Жаліслива історія самої Ольги була розказана рік тому Дмитром Волчєком. Не знаю, як кого, а особисто мене вона не вразила анітрохи, залишивши враження грубуватою, але ефективної операції по впровадженню. І, треба сказати, після нинішньої новини це враження тільки зміцніло. Все йде, як і було мною передбачено: старі фігури вже почали приносити в жертву, щоб змінити формат і закріпити у Великобританії нові. Ніхто ж не запитає тепер, на чому стартувала в Британії сама Ольга і чи не були це гроші її батька-корупціонера? А значить, операція по впровадженню пройшла успішно.

До речі, а що там з британською візою у Алішера Усманова? Звичайно, таку фігуру відмити буде непросто, кількість зданих корупціонерів і шпигунів тут піде, мабуть, на сотні. Але, судячи з того, що Абрамовича схиляють всі кому не лінь, а Усманова не чіпають, переговори ведуться, і досить успішно. Хоча, бути може, справа в тому, що Абрамович посів нещасливе 13 місце в списку найбагатших податкових резидентів Великобританії, а Усманов - цілком собі нормальне восьме.

Але Усманов в будь-якому випадку виняток, він один такий. А ось чого варто чекати масово, так це доносів на батьків від дітей, влаштувалися в Лондоні. Ольга Литвиненко, по суті, запустила пробна куля, і якщо у неї це пройде, а 99 шансів зі 100, що пройде, то явище здачі предків нащадками, безсумнівно, прийме масовий характер. І це завжди було цілком передбачувано. Це буде вже...хм... так, десь третє-четверте-п'яте, приблизно, покоління нащадків чекістських катів, активістів-комсомольців, старих більшовиків та інших будівничих нового світу, робили старт на здачі своїх батьків. Я навіть не виключаю, що такі доноси, принаймні частина з них, будуть написані по доброму згодою між батьками і дітьми. Цілком прагматично - просто, щоб заховати на рахунках борців з російським злочинним режимом гроші, які батьки борців якраз і вичавили з Росії будучи частиною злочинного режиму.

Реклама на dsnews.ua

Словом, ми присутні при початку великої линьки. Любов до Росії буде скинута, як виповзок, а русофобія, обличаемая йде поколінням російської еліти, стане новою шкірою і модним трендом у тих, хто прийде їй на зміну. І не тільки модним, але й прибутковим.

Втім, і старше покоління здебільшого не пропаде. Ми ще побачимо парад громадян Мальти, Кіпру та Ізраїлю, все ще нев'їзних до Великобританії, але вже з жаром викривають звалився путінський режим на оновлених шоу Соловйова і Кисельова. Але це буде трохи пізніше. А поки в бій вступає молодь.

Ну а ті, хто не встигне дистанціюватися від Росії та її уряду, ті в кінцевому підсумку і потраплять під роздачу.

    Реклама на dsnews.ua