• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Евакуйований з Росії багаторічний агент ЦРУ щодня зустрічався з Путіним, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
Високопоставлений російський чиновник, завербований багато років тому ЦРУ, працював у вищих ешелонах російської влади до тих пір, поки в 2017 році не був евакуйований з Росії через побоювання можливе викриття

Саме цей агент надав інформацію про прямому наказі президента РФ Володимира Путіна втрутитися в президентські вибори 2016 року, повідомляє "ДС" з посиланням на Укрінформ і The New York Times.

"Десятиліття тому ЦРУ завербовало і дбайливо вело російського чиновника середньої ланки, який почав швидко зростати у владній ієрархії. Американські розвідники отримали золоту акцію: їх давнє джерело виявилося на впливової позиції, яка надавала доступ до вищих ешелонів влади в Кремлі", - пише американське видання.

Повідомляється, що в 2016 році, "коли стало відомо, що Росія втручається в американські вибори, чиновник став одним з найбільш важливих і найбільш захищених агентів ЦРУ". Саме ця людина, як стверджується, повідомив інформацію про те, що наказ втручатися в президентські вибори в США віддав особисто Путін. Саме Путін наказав також здійснити хакерську атаку на сервери Демократичної партії, що мала ключове значення в гонці.

"Співробітники ЦРУ опікувалися безпекою агента і в кінці 2016 року зробили йому пропозицію евакуюватися з Росії. Спершу інформатор відмовився, що стурбувало управління. У штаб-квартирі стали сумніватися в благонадійності агента. Однак через кілька місяців ЦРУ відновило пропозицію, і на цей раз інформатор погодився", - розповідають автори статті.

NYT пояснює, що з евакуацією агента з Кремля ЦРУ втратило один з найбільш важливих джерел у російської влади. На думку видання, яке цитує численні джерела в розвідувальному співтоваристві, з тих пір розвідка США "осліпла" щодо процесів всередині Кремля.

Видання також ставить під сумнів інформацію, опубліковану раніше CNN, про те, що рішення евакуювати агента було також обумовлено тим, як президент США Дональд Трамп недбало розпоряджається таємної розвідувальної інформацією, зокрема в розмовах з росіянами.

Більшість джерел New York Times переконані, що цей чинник не був основним при прийнятті рішення: агента давно прагнули відкликати з Росії через побоювання можливе викриття.

"Інформація (про втручання Росії у вибори, - прим. "ДС") була настільки важливою і дискусійною, що вищі посадові особи ЦРУ наказали провести перевірку історії повідомлень інформатора, - розповідають люди, знайомі з ситуацією. Чиновники перевіряли інформацію, яку джерело надавав раніше, щоб переконатися в її правдивості", - повідомляє видання.

У статті йдеться і про те, що неназваний чиновник "не входив у внутрішнє коло довірених осіб Путіна", але одночасно зустрічався з російським президентом кожен день і брав участь у процесі вироблення державної політики.

Інформація, яку він надавав, була настільки чутливою, що попередній директор ЦРУ Джон Бреннан навіть не включав її в щоденні розвідувальні брифінги президента, а відправляв її в спеціально упакованих конвертах тільки особисто президенту США Бараку Обамі на стіл.

Деякі співробітники ЦРУ підозрювали, що інформатор може бути подвійним агентом, але ці сумніви розвіялися, коли він погодився разом з сім'єю виїхати в США. Йому запропонували довгострокову кар'єрну перспективу в Америці.

Видання переконане, що у США і раніше були труднощі з отриманням інформації з Кремля, враховуючи те, наскільки могутній захист від витоків побудував у своїй владі виходець із КДБ Володимир Путін, який жорстко захищає всі свої канали комунікації і не користується електронними приладами комунікації. Тепер, упевнені журналісти, ЦРУ буде ще складніше зрозуміти, що відбувається у вищих ешелонах влади Кремля.

    Реклама на dsnews.ua