• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Євродепутат стверджує, що вже до 2030 року Україна може стати кандидатом на членство в ЄС

Реклама на dsnews.ua

Депутат Європарламенту, експрем'єр Литви Андрюс Кубілюс вважає, що до кінця цього десятиліття Україна, а також Грузія і Молдова повинні стати кандидатами на вступ до Євросоюзу

Про це Кубілюс сказав під час форуму "Re: Open Zakarpattia", який проходить 7-8 листопада під Ужгородом, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

"Якщо ми говоримо про стратегію, то вона виглядає так: до кінця цього десятиліття Україна, а також Грузія і Молдова повинні дійти до тієї точки, до якої вже дійшли Балканські країни, тобто вони повинні стати кандидатами і повинні почати переговори", — сказав Кубілюс.

На його думку, цей процес багато в чому буде залежати від використання головування в ЄС Польщі, Литви.

"Нам необхідні два основні інструменти: з одного боку нам потрібна коаліція друзів України — ми говоримо або про коаліцію сусідніх країн, або таку, в яку входила б Німеччина. З іншого боку, і це дуже важливо для України, ви повинні мати власну стратегію інтеграції, яка повинна бути більше ніж просто впровадженням Угоди про асоціацію і необхідних реформ"- вважає євродепутат.

За його словами, таку стратегію Україна повинна просувати на міжнародному рівні, її повинні просувати друзі України.

"Якщо Україна очікує, що будь-який з інститутів ЄС підніме питання членства для України, то вона може бути розчарована, що цього не відбувається. Якщо Україна буде чекати, що Берлін або Париж прийме рішення, коли Україна стане членом ЄС, то навряд чи ви цього дочекаєтеся", — зазначив євродепутат.

"Україна повинна мати власні амбіції, власну стратегію, власну програму, власний порядок денний, а також інструменти міжнародного лобізму, які вона повинна використовувати", — додав він.

Нагадаємо, у вересні Володимир Зеленський в інтерв'ю словацькому економічному виданню "Hospodárske noviny" заявив, що Україна прагне до повної інтеграції в Європейський Союз і хоче, щоб Брюссель надав Києву чітку, ясно сформульовану перспективу членства в ЄС.

    Реклама на dsnews.ua