• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Єврокомісія націлилася на протидію російської дезінформації

Реклама на dsnews.ua
Європейська комісія до кінця жовтня має намір розробити і винести на обговорення пакет заходів по боротьбі Євросоюзу з дезінформацією, поширюваної, зокрема, Росією

Про це в ході дебатів на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі заявив єврокомісар з питань безпеки Джуліан Кінг, передає "ДС" з посиланням на "Українську правду".

Він підкреслив, що "такі заходи не будуть мати нічого спільного з цензурою". Мова йде про забезпечення прозорості висвітлення політичних дебатів.

За словами Кінга, обсяг неправдивої інформації, зокрема з російських джерел, збільшився вдвічі за останній рік.

Депутати Європарламенту у своїх виступах насамперед відзначили, що головним джерелом дезінформації і втручання в європейський політичний процес, виступають Росія, Китай та Іран.

Єврокомісія планує запропонувати законодавчі акти щодо політичної реклами і прозорих правил фінансування політичних партій.

Спочатку депутати Європарламенту планували прийняти відповідну резолюцію за підсумками дебатів, однак перенесли голосування за неї на жовтневу сесію.

Раніше повідомлялося, що в Кишеневі затримали керівника молдавського підрозділу російського пропагандистського інформагентства і радіо "Sputnik Молдова" Володимира Новосадюка.

    Реклама на dsnews.ua