• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Єврокомісія висунула ряд умов для відкриття кордонів для українців

Реклама на dsnews.ua
Єврокомісія попросила критерії, за якими будуть скасовані обмеження на подорожі для жителів країн, що не входять в ЄС, в тому числі для України

Відповідні рекомендації викладені на сайті Єврокомісії, передає "ДС" з посиланням ЄП.

У Єврокомісії заявили, що, крім епідемічної ситуації, при прийнятті рішень про відкриття кордонів для громадян третіх країн слід враховувати принцип взаємності.

"Багато третіх країн також ввели обмеження на подорожі для прибуваючих з ЄС. В цілях рівного ставлення третє держава також повинна зняти обмеження на в'їзд з ЄС... Громадяни ЄС і громадяни асоційованих держав Шенгенської угоди, а також громадяни третіх країн, які законно проживають в Європейському Союзі, а також члени їх сімей повинні бути звільнені від обмеження на поїздки, незалежно від того, повертаються вони додому чи ні", - говориться в рекомендаціях.

Україна досі не скасувала обмеження на в'їзд іноземців у зв'язку з коронавірусом.

У Єврокомісії заявили, що наявність і надійність даних третіх країн повинні розглядатися в якості ключових критеріїв для відкриття кордонів.

У рекомендаціях ЄК стверджується, що обмеження на поїздки повинні бути зняті в першу чергу з тих третіх країн, які мають порівнянну або кращу епідемічну ситуацію, ніж у середньому по ЄС.

Головними критеріями в цьому контексті будуть: число нових випадків інфекції на 100 000 населення; тенденція до зростання числа нових випадків; загальна реакція країни на COVID-19 з урахуванням таких аспектів, як тестування, спостереження, відстеження контактів, стримування, лікування і звітність.

Попередньою умовою для відкриття кордонів буде також здатність забезпечити дотримання заходів стримування, таких як фізична дистанціювання, протягом всієї подорожі, від місця відправлення до місця призначення, в тому числі під час будь-якого можливого транзиту через райони підвищеного ризику.

Ще один аспект, який буде враховуватися, - це можливість використання третьої країни для транзиту мандрівниками інших країн, які не відповідають критеріям.

ЄС почне відкривати кордони для іноземців з 1 липня. Серед перших відкриються кордони для таких країн Західних Балкан, як Албанія, Боснія і Герцеговина, Косово, Чорногорія, Північна Македонія та Сербія.

    Реклама на dsnews.ua